آزادسازی 15 هکتار از اراضی بستر رودخانه مهریان در یاسوج

آزادسازی 15 هکتار از اراضی بستر رودخانه مهریان در یاسوج

در راستای حفاظت و صیانت از منابع آبی و همچنین اجرای تبصره 4 ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب و ماده 9 لایحه قانونی رفع تجاوز از تاسیسات آب و برق کشور، حدود 15 هکتار از اراضی بستر رودخانه مهریان در حاشیه شهر یاسوج، آزادسازی شد.

ه گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد، علی داودی مهر، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان، ضمن تقدیر از مجموعه قضایی و نیروی انتظامی استان بخاطر صدور به موقع احکام قضایی و همچنین تامین امنیت در راستای صیانت از حقوق بیت المال خاصه رفع تصرف و آزاد سازی بستر و حرائم قانونی منابع آبی در هنگام اجرای احکام صادره، گفت: صیانت و جدیت همکاران شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد، بر اساس وظایف ذاتی خود، نسبت به حفاظت و صیانت از منابع آبی استان، کاملا مشهود و یقینا بر اساس قوانین حاکم بر منابع آبی علی الخصوص قانون توزیع عادلانه آب و دستورالعمل های مربوط به طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب  با متخلفان و متصرفان به بستر و حریم رودخانه ها، با قاطعیت برخورد می نماید.

وی، اظهار داشت: در عملیات آزادسازی و رفع تصرف که به طول حدود 6 کیلومتر از مسیر این رودخانه (حد فاصل منطقه دوآب تا ابتدای پل مهریان)، صورت گرفت، 15 هکتار از اراضی بستر آن، رفع تصرف شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد، با اشاره به وجود 32 باغ، ویلا و تالار پذیرایی در مسیر این رودخانه(حد فاصل منطقه دوآب تا ابتدای پل مهریان)، گفت: ضروری است که مالکان باغ ها و زمینهای اطراف این رودخانه، جهت انجام هرگونه طرح گردشگری، ویلاسازی و ... استعلامات لازم را از آب منطقه ای دریافت کنند تا با مشکلات بعدی مواجه نشوند.

وی در پایان با بیان اینکه تجاوز به بستر رودخانه‌ها، باعث می شود، خسارت حاصل از سیلاب افزایش یابد، گفت: این کار سبب کاهش عرض رودخانه می شود که به دنبال آن سیلاب از مسیر اصلی خارج شده و خسارات زیادی به اراضی همجوار وارد می‌کند

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات