تداوم فعالیت ها در عملیات اجرایی سد عنبران

تداوم فعالیت ها در عملیات اجرایی سد عنبران

نماینده مجری سد عنبران گفت: از چند روز قبل تداوم فعالیت ها در عملیات اجرایی دیوار آب بند سد عنبران در سال جدید شروع شده است.

مهندس محسن رئیسی افزود: عملیات اجرایی سد مرزی عنبران با وجود محدودیت منابع مالی و عدم تخصیص اعتبار از ابتدای سال گذشته تاکنون، با هماهنگی، پیگیریها و برگزاری جلسات با عوامل اجرایی پروژه و تاکید مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی در خصوص مقابله با شیوع ویروس کرونا فعالیت ها با تکمیل دیوار آب بند از چند روز قبل شروع گردید.

وی همچنین تصریح کرد: دیگر جبهه‌های کاری از جمله تولید مصالح بدنه سد و تکمیل کالورت سیستم انحراف نیز در چند روز آینده شروع بکار خواهد نمود .

لازم به توضیح است عملیات اجرایی سد عنبران از ۲۳ مردادماه سال ۹۷ با انتخاب پیمانکار جدید با حجم یک میلیون مترمکعب و با اهداف تامین حق آبه کشاورزی ؛تغذیه چاهها وقنوات حاشیه رودخانه عنبران چای تا اتصال به قره سو و اهداف گردشگری شروع گردید.

این سد که یکی از طرحهای مرزی در قالب اعتبارات صندوق توسعه ملی است هم اکنون با پیشرفت فیزیکی ۳۶ درصد در حال اجراست که برای مطالعه و اجرای آن تاکنون حدود ۱۳۲ میلیارد ریال از اعتبارات عمومی و صندوق توسعه ملی هزینه شده و جهت تکمیل و افتتاح آن حدود ۴۱۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

سد عنبران در دومین سفر ریاست محترم جمهوری به استان اردبیل در سال ۹۸ بعنوان یکی از طرحهای اولویت دار استان جهت افتتاح تا پایان دولت یازدهم مورد تصویب قرار گرفت که در صورت تخصیص بموقع اعتبار مصوب سفر، امکان تکمیل قسمت عمده بدنه سد تا پایان سال جاری وجود دارد .

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات