اجرای ساز و کارهای مناسب برای تکمیل پویش ساخت و سازها در...

اجرای ساز و کارهای مناسب برای تکمیل پویش ساخت و سازها در...

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمان در راستای آغاز پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، برنامه‌ها و اولویت‌های استان برای این پویش در سال 99را تشریح کرد.

به‌گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کرمان، مهندس رشیدی درخصوص برنامه‌ها و اولویت‌های استان و موارد مطرح شده در شعار پویش برای سال 99 به‌ویژه در بخش غیرسازه‌ای گفت: با همه محدودیت‌ها تمامی پروژه‌های مهم صنعت آب و برق در زمان مناسب به بهره‌برداری رسید و در حقیقت خدمات ارزشمند وزارت نیرو به مردم خوب کشور شناسانده شد و امسال نیز با تکمیل پویش ساخت و سازها بحث سازوکارها مطرح شده که در حقیقت مکانیسم و یا سازوکارهای مناسب برای رسیدن به ساخت و سازها محسوب می‌شود.
مدیرعامل آب منطقه ای در ادامه اظهار داشت: ما با سازوکار یا مکانیسم مناسب دنبال این هستیم که ساخت و سازها در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران سرعت گرفته و با حداقل زمان و تأمین منابع محدود مالی، با کاهش هزینه‌ها اقدامات مناسب را انجام دهیم و این مستلزم سازوکارهای مناسب است که با اصلاحات و اقدامات جدید و هوشمند در تمام بخش‌های سازمان اعم از اداری، مالی، حقوقی و قانونی و حتی سیاسی و اجتماعی باید انجام شود و یک سازمان هوشمند، چابک و فهیم می‌تواند نقش موثری در ساخت و سازها و انجام پویش داشته باشد.
وی افزود: در این خصوص در شرکت آب منطقه‌ای کرمان مقرر شد ابتدا از تجربیات و پیشنهادات تمامی همکاران در اصلاح سیستم اداری استفاده و طرح بازآفرینی در شرکت پیاده شود که در این راستا فراخوان عمومی به تمامی همکاران داده شد مبنی بر اینکه نظرات و پیشنهادات خود را مکتوب جهت اصلاحات به مدیریت شرکت ارائه و در مشارکت عمومی شرکت کنند.
مهندس رشیدی گفت: تفویض اختیار لازم به شهرستان‌ها جهت صدور مجوزها در راستای سرعت بخشیدن به کار ارباب رجوع به عنوان سازوکار رضایت ارباب رجوع داده شد. همچنین انتقال کمیسیون‌های صدور پروانه برای اولین بار از حوزه ستادی شرکت به شهرستان‌های جنوبی در راستای رشد و توانمندسازی نیروها و اعتماد به مدیران و کارکنان و تسهیل در کار مردم داده شد.
وی در این زمینه گفت: ایجاد فضای مناسب برای تمامی اعضای کمیسیون در یک اتاق مناسب، بررسی و اظهارنظر و تحریر انشاء واحد تمام اعضا همزمان روی پرونده‌ها، جوان گرایی و استفاده از جوانان در پست‌های مدیریتی و بازنشسته نمودن 53 نفر از همکاران در سال 98 و حدود 40 نفر در سال 99 و جایگزینی آنها، درخواست تفویض اختیار از ستاد مرکزی برای بعضی فعالیت‌های دارای امکان تفویض جهت سرعت بخشیدن به کارها از جمله ساز و کارهای این شرکت به‌شمار می‌آید.
مهندس رشیدی تصریح کرد: راه‌اندازی سیستم ویدیو کنفرانس برای 21 شهرستان و برگزاری اکثر جلسات جهت کاهش رفت و آمدها و هزینه‌ها و مخاطرات جاده‌ای، راه‌اندازی کارگروه اصلاح فرآیندها جهت کوتاه کردن زمان رسیدگی به درخواست‌ها، برقراری ارتباط مناسب با مسئولان استان، شهرستان‌ها و نمایندگان استان و ارائه خدمات و مسئولیت‌های شرکت، لزوم ضرورت حفظ منابع آبی استان، نظارت ویژه و مستمر بر عملکرد شهرستان‌ها و منابع آبی استان، ارزیابی عملکرد مدیران ستادی و شهرستان‌ها و جایگزینی مدیران با انگیزه و خوش فکر و توانمند از دیگر اقدامات این شرکت در خصوص اجرای برنامه‌ها و راهکارهای مناسب است.
وی گفت: طرح‌های آبگیری سد قدرونی راور، آبگیری موقت سد شهیدان امیرتیموری (صفارود)، ساماندهی پایین دست سرریز سد شهید سپهبد قاسم سلیمانی (سد بافت) و اجرای 11 کیلومتر انتهایی خط انتقال آب شرب به شهر کرمان نیز پیشرفت قابل توجهی داشته و قابلیت افتتاح در راستای پویش #هرهفته_الف_ب_ایران را دارند.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات