دوقلو زائی وحوش در بهار امسال افزایش یافت


به گزارش روابط عمومی "رضا میرزائی "گفت : با توجه به بارندگی‌های خوب و مناسب شدن وضعیت مراتع، در کنار اقدامات  حفاظتی ماموران محیط زیست دوقلوزایی در گونه‌های مختلف وحوش این استان بیشتر شده است.

وی با بیان اینکه  بارندگی‌های خوب سال جاری سبب شده تا گیاهان مرتعی که دارای ارزش تغذیه‌ای خوبی هستند رشد بهتری پیدا کنند افزود: در حقیقت شرایط آب و هوایی و تغذیه‌ای تاثیر بسزایی در رشد جثه گونه‌های حیوانی و همچنین زاد و ولد آنها دارد.

میرزائی با اشاره به فصل زاد آوری وحوش اظهار کرد: بر اساس مشاهدات محیط بانان، دوقلوزایی در میان میش و  بزهای  استان بیشتر مشاهده می‌شود.

وی اضافه کرد: شرایط آب و هوایی  مناسب در کنار سایر اقدامات حفاظتی ماموران محیط زیست باعث شد که زیستمندان منطقه به یک امنیت روانی و حفاظتی مناسبی رسیده و استرس آنها کاهش یافته و شاهد این پدیده کم‌نظیر باشیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در پایان از علاقه‌مندان و طبیعت دوستان خواست تا ضمن همکاری لازم با محیط بانان از نزدیکی به مناطق زادآوری حیات وحش جدا خودداری کنند تا محیطی آرام و امن برای تولد حیات وحش ایجاد کنند ودر صورت مشاهده نوزادان حیوانات وحش در طبیعت، به آنها نزدیک نشده و مراتب را به ماموران یگان حفاظت محیط زیست مستقر در مناطق و یا از طریق شماره تماس ۱۵۴۰ اطلاع دهند تا در صورت نیاز اقدامات لازم انجام گیرد.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات