ضرورت مشارکت خیّران برای ساخت مراکز فرهنگی و رفاهی در شهر کرمان

شهردار کرمان تأکید کرد:

ضرورت مشارکت خیّران برای ساخت مراکز فرهنگی و رفاهی در شهر کرمان

شهردار کرمان با تأکید بر تشویق و ترغیب خیران در امور مختلف، از پایه‌ریزی مجموعۀ فرهنگی توسط بنیاد خیریه بناهای ماندگار شهرداری و با مشارکت مردم خبر داد.

به گزارش کرمان‌آنلاین، سیدمهران عالم‌زاده در نشست هیأت‌مدیره بنیاد خیریه بناهای ماندگار، ضمن گرامی‌داشت «روز تکریم خیّران» گفت: با شکل‌گیری این بنیاد، در بخش مشارکت‌ها، آوردۀ شهرداری زمین و پروانه ساختمانی و هزینه ساخت و نگهداری با خیّران است که موجب افزایش توان خیّران در ساخت مکان‌های فرهنگی و رفاهی شده است.

وی با تأکید بر این‌که بنیاد خیریه بناهای ماندگار در بخش اجرایی و جذب سرمایه‌گذار باید گسترده‌تر عمل کند، گفت: لازم است در زمینۀ ترغیب و تشویق خیّران برای مشارکت در حوزه‌های مختلف، فرهنگ‌سازی شود تا اقدامات مطلوبی براساس اولویت‌ها و نیازهای شهر انجام گیرد.

شهردار کرمان با بیان این‌که علایق خیّران نسبت به موضوعات مختلف برای ما مهم است، گفت: خیّران می‌توانند براساس علاقۀ خود در امور خیر و خداپسندانه مشارکت کنند.

عالم‌زاده به کمبود مراکز فرهنگی و رفاهی در شهر کرمان اشاره کرد و گفت: توان اجرایی شهرداری و دولت در این زمینه محدود است؛ بنابراین، مشارکت و همراهی خیّران در این زمینه ضرورت دارد و نیازمند مشارکت خیّران بزرگوار هستیم.

وی به اقدامات بنیاد خیریه بناهای ماندگار شهرداری هم اشاره کرد و گفت: امیدواریم همواره شاهد خدمات ارزنده‌ای ازسوی این بنیاد باشیم.

مدیرعامل بنیاد خیریه بناهای ماندگار شهرداری کرمان نیز در این نشست، احداث و ایجاد بناهای عام‌المنفعه با مشارکت خیّران را از اهداف مهم این بنیاد برشمرد و گفت: امیدواریم بتوانیم با جدیت در این مسیر قدم برداریم و به نتایج خوبی برسیم.

علی زاده‌کافی افزود: در تلاش هستیم با فرهنگ‌سازی مناسب‌تر، زمینۀ جلب و جذب بیشتر خیّران و مشارکت آن‌ها را فراهم کنیم.

م.ا

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

    منبع خبر

    شهرداری کرمان

    شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

      نظرات