شهردار یزد بر ضرورت آموزش...

شهردار شهر جهانی یزد در دیدار با مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان که به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر انجام شد، بر ضرورت آموزش شهروندی برای پیشگیری و مقابله با حوادث در راستای ارتقای آگاهی بخشی در جامعه تاکید کرد

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد – جمال الدین عزیزی به مناسبت 19 اردیبهشت ماه روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر با حضور در سازمان جمعیت هلال احمر، با دکتر محسن حرازی زاده یزدی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان دیدار و گفت و گو کرد.

شهردار شهر جهانی یزد در این دیدار ضمن گرامیداشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر و قدردانی از زحمات و تلاش های این مجموعه با بیان اینکه فعالیت این سازمان دارای سختی ها، پیچیدگی ها و حساسیت های خاصی است، عنوان کرد: موضوع غربالگری شهروندان در زمان شیوع ویروس کرونا، موجب ایجاد آرامش روانی در بین شهروندان شده بود.

وی به اهمیت بحث آموزش شهروندی و اطلاع رسانی دقیق، صحیح و سریع در قبل، حین و بعد از وقوع حوادث اشاره کرد و با اعلام آمادگی جهت هم افزایی و تعامل بیشتر بین دستگاهی، خاطر نشان ساخت: ایده ها، طرح ها و موضوعات مربوط به پیشگیری و اقدامات پیشگیرانه، همچنین بحث های مربوط به امداد و نجات را می توان در قالب تفاهم نامه هایی در چهارچوب شهر دوستدار کودک و با جامعه هدف دانش آموزی اجرایی کرد.

عزیزی اظهار داشت: در ماه های اخیر نیروهای جمعیت هلال احمر در مقابله با کرونا و به ویژه در بحث غربالگری، وظیفه خطیری را برعهده داشتند که با تلاش های شبانه روزی توانستند در این زمینه اقدامات پیشگیرانه مؤثری انجام دهند.

شهردار یزد با بیان اینکه این تلاش ها باعث شد جان خیلی ها نجات یافته و از سرعت شیوع ویروس کرونا جلوگیری شود، تصریح کرد: آمادگی برای مقابله با بحران ها از اهمیت بسزایی برخوردار است و با وجود تجربه کرونا باید تمهیدات ویژه ای برای مقابله با بحران های زیستی نیز اندیشیده شود.

دکتر محسن حرازی زاده یزدی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان نیز در این دیدار اظهار داشت: از ابتدایی ترین اقدامات قبل از ابلاغ دستور العمل کشوری استقرار تیم‌های غربالگری و تب سنجی در پایانه مسافربری و راه آهن یزد بود که در ادامه به مبادی ورودی‌ استان و شهرها گسترش یافت به نوعی تعداد این پایگاه‌ها در مقطعی به ۲۵ پایگاه نیز رسید.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان با بیان اینکه داوطلبان در برخی امور جلوتر از مجموعه ستادی هلال احمر بودند، بیان کرد: از تامین مواد اولیه توسط خیرین تا مشارکت‌های مردمی برای تولید ماسک و سایر اقلام و پشتیبانی جهت تامین و توزیع اقلام، چرخه خوبی در هلال احمر شکل گرفت.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یزد

  منبع خبر

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد یک شهرداری در شهر یزد می باشد

   نظرات