اجرای طرح تله‌متری شبکه فاضلاب در اصفهان برای نخستین بار

اجرای طرح تله‌متری شبکه فاضلاب در اصفهان برای نخستین بار

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "هاشم امینی" ایجاد زیرساخت‌ها را برای اجرای این پروژه ضروری دانست و اظهار داشت: هم اکنون 10 فقره فلومتر در 30 نقطه که خطوط اصلی شبکه در آنجا قرار دارد نصب و در 7 نقطه در اطراف سرشاخه‌های شبکه فاضلاب نیز، باران سنج نصب شده است.
وی هدف از تله متری شبکه فاضلاب را مدیریت حجم ورودی فاضلاب به خطوط اصلی و تصفیه‌خانه‌ها برشمرد و عنوان کرد: با اجرای پروژه تله متری شبکه فاضلاب، حجم ورودی فاضلاب در هنگام بارندگی به شبکه، کنترل می‌شود.
امینی افزود: در هنگام بارندگی به‌طور ناخواسته حجم زیادی آب باران به سمت شبکه فاضلاب هدایت می‌شود که این رویداد علاوه بر پس زدگی فاضلاب در منازل مسکونی و واحدهای تجاری تاسیسات فاضلاب را هم با مخاطراتی مواجه می‌کند.
مدیرعامل شرکت آبفای استان اصفهان با بیان اینکه تاسیسات فاضلاب تنها برای جمع آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب خانگی طراحی شده است، تصریح کرد: با اجرای پروژه تله متری شبکه فاضلاب، ورود فاضلاب‌های غیرخانگی به شبکه مورد شناسایی قرار می‌گیرد، چرا که ورود فاضلاب‌های غیرخانگی به شبکه در فرایند تصفیه اختلالاتی بوجود می‌آورد.
وی در ادامه اظهار کرد: با نصب سنسورهایی در شبکه فاضلاب، میکروارگانیسم‌هایی که ناشی از فاضلاب غیرخانگی باشند شناسایی می‌شوند که این امر نقش بسزایی در ارتقای کیفیت پساب در تصفیه‌خانه‌های فاضلاب دارد.
وی با برشمردن دیگر مزایای اجرای پروژه تله متری شبکه فاضلاب خاطرنشان ساخت: با تله متری شبکه فاضلاب، ظرفیت خطوط انتقال، تصفیه‌خانه و  شبکه در مواقع حوادث غیرمترقبه بررسی شده و به نوعی جریان فاضلاب به تاسیسات مدیریت و کنترل می‌شود، که این امر از وقوع حوادثی مانند پس زدگی فاضلاب جلوگیری می‌کند.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات