آمادگی محیط زیست و منابع طبیعی ایلام برای پیشگیری از آتش سوزی

آمادگی محیط زیست و منابع طبیعی ایلام برای پیشگیری از آتش سوزی


به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان ایلام، مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام، در نشست مدیریت بحران و پیشگیری از حریق در عرصه ها و جنگل ها با حضور مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت: هرساله با شروع فصل گرما، عرصه ها و مناطق جنگلی استان به دلایل مختلفی دچار آتش سوزی می شوند که یکی از مهم‌ترین وظایف کمیته بحران ارتباط با سازمان‌ها و اداراتی است که در امر مدیریت بحران در آتش سوزی ها به نوعی با یکدیگر مرتبط هستند.

"غلامرضا ابدالی" افزود: محیط زیست، منابع طبیعی، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی، هلال احمر، سازمان های مردم نهاد محیط زیستی و... در مدیریت و کنترل حریق نقش اساسی دارند و امیدواریم که برنامه‌های مرتبط با این امر به خوبی پیش برود.

وی تصریح کرد: ما تلاش می‌کنیم با همکاری همدیگر در بحث پیشگیری از حریق، برای شناسایی نقاط بحرانی آتش سوزی و ایجاد شرایط لازم برای پیش بینی و مدیریت آن آماده شویم تا از این ثروت های خدادادی حفاظت کنیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام هم در این نشست بر لزوم پیشگیری از وقوع حریق تاکید کرد و گفت: باید تلاش و هم افزایی، فرهنگ سازی و آموزش مردم را در اولویت قرار دهیم تا در خصوص پیشگیری از وقوع آتش سوزی عملکرد مناسبی داشته باشیم.

"رضا احمدی" افزود: هر چند امکانات و تجهیزات پیشگیری، مقابله و مهار آتش سوزی در عرصه ها و جنگل های استان کافی نیست، اما این اداره کل با بسیج همه امکانات آماده پیشگیری و مقابله با حریق های احتمالی در استان است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام بیان کرد: خوشبختانه انسجام لازم برای پیشگیری و مدیریت حریق در عرصه ها در ادارات کل منابع طبیعی و محیط زیست شکل گرفته است.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات