اعتبارات تخصیص یافته به ستاد ملی مقابله با گرد و غبار کافی نیست

اعتبارات تخصیص یافته به ستاد ملی مقابله با گرد و غبار کافی نیست
به گزارش پایگاه اطلاع  رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، طهماسبی با بیان این که ستاد برای سال جاری درخواست ۱۰۰ میلیون یورو کرد، اما مجلس فقط با ۲۰ میلیون یورو از درخواست این ستاد موافقت کرد، که از همین مقدار ۳۰ درصد صرف عملیات مرتبط با اصلاح و بروزرسانی شبکه انتقال و توزیع برق می شود و تنها ۱۴ میلیون یورو در اختیار این ستاد قرار می گیرد .

طهماسبی با اشاره به اینکه اقدام های سال های گذشته مانند نهال کاری و دیگر عملیات های پیشگیرانه همواره نیاز به نگهداری و ترمیم دارد، گفت: اعتبار سال جاری نه تنها به ما اجازه فعالیت جدید نمی دهد بلکه برای نگهداری و ترمیم فعالیت های گذشته نیز با کمبود اعتبار مواجه هستیم و از دولت می‌خواهیم تا از منابعی غیر از صندوق توسعه ملی برای این پدیده هزینه کنند .
ستاد ملی مبارزه با گرد و غبار سیاست گذار و برنامه ریز است

دبیر ستاد مقابله با گرد و غبار گفت: نهال کاری و دیگر عملیات های اجرایی مقابله با گرد و غبار به هیچ عنوان توسط این ستاد انجام نمی شود .

طهماسبی در خصوص برخی از اخبار منتشر شده مبنی بر کاشت نهال های غیر بومی و مهاجم، گفت: سازمان جنگل ها و مراتع، فعالیت‌های اجرایی مربوط به سیاست های این ستاد را انجام می دهد، البته این ستاد همواره به همه دستگاه های اجرایی توصیه می کند تا از گونه های غیر بومی استفاده نکنند .
لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات