اتمام عملیات اجرایی احداث بوستان خطی ۱۲ هزار مترمربعی شهیدبابانظر

اتمام عملیات اجرایی احداث بوستان خطی ۱۲ هزار مترمربعی شهیدبابانظر

اتمام عملیات اجرایی احداث بوستان خطی ۱۲ هزار مترمربعی شهیدبابانظر

شهردار منطقه چهار مشهد از اتمام عملیات اجرایی احداث بوستان خطی ۱۲ هزار مترمربعی شهید بابانظر در این منطقه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، غلامرضا غلامی اظهار داشت: احداث بوستان و ارتقاء سرانه فضای سبز منطقه چهار به دلیل تراکم جمعیتی بالا، ریزدانگی و فشردگی املاک و وجود منازل با مساحت کوچک در مجاورت هم، به عنوان یک ضرورت احساس می گردد و از اولویت های اصلی شهرداری این منطقه است.
غلامی ادامه داد: به همین دلیل، احداث فضای سبز و بوستان در مسیر عبور شهروندان به عنوان بوستان خطی که علاوه بر تلطیف هوا، زیبایی منظر شهری و ارتقاء روحیه شادابی و نشاط شهروندان در افزایش سرانه فضای سبز منطقه نیز تاثیر بسزایی دارد، مورد توجه ویژه قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: در همین راستا بوستان خطی ضلع شمال بزرگراه شهید بابانظر، حدفاصل بلوار شهید آوینی و شهید بابانظر ۳۶ با اعتبار ۲۰ میلیارد احداث و جهت استفاده شهروندان به بهره برداری رسید.
شهردار منطقه چهار افزود: با بهره برداری از این پروژه در سال جاری ۱۲ هزار مترمربع به مساحت فضای سبز منطقه اضافه گردید.
غلامی با بیان اینکه پروژه احداث بوستان ضلع شمال بزرگراه شهید بابانظر در محدوده خدماتی این منطقه، دارای ۲ فاز است که فاز اول آن سال ۹۶ به بهره برداری رسیده است، خاطرنشان کرد: در جنوب این بزرگراه نیز بوستان خطی با مساحت ۱۲ هزار متر مربع در سال ۹۵ احداث و به بهره برداری رسیده است.
شهردار منطقه چهار مشهد در پایان تصریح کرد: اجرای تایل فرش معابر، ایجاد فضای سبز، نصب مبلمان پارکی و پایه روشنایی، ایجاد مسیر ویژه نابینایان و دوچرخه و ... از اقداماتی است که در این بوستان انجام شده است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات