پرداخت 130 میلیارد ریال پاداش به مشترکان خوش مصرف استان تهران

پرداخت 130 میلیارد ریال پاداش به مشترکان خوش مصرف استان تهران

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حاجی‌رضا تیموری" با اعلام این خبر گفت: در تابستان گذشته این شرکت با 14 هزار و 684 مشترک دیماندی در مناطق 22گانه تحت پوشش خود، جهت مشارکت در مدیریت مصرف برق در ساعات اوج بار، تفاهم نامه منعقد کرد که از این تعداد شش هزار و 298 مشترک به ویژه مشترکان شهرک‌های صنعتی استان، همکاری موثری داشتند و به آنها 131 میلیارد و 685 میلیون ریال از محل صرفه‌جویی در اجرای طرح‌ها، پاداش پرداخت شد.
وی افزود: بی‌تردید ارتباط شایسته و موثر با مشترکان و جلب مشارکت آنها در مدیریت مصرف انرژی، تنها راه عبور موفقیت آمیز از بحران ناشی از اوج مصرف انرژی برق در تابستان است.
وی با اشاره به تغییر مدل رفتار مصرفی مشترکان در سال‌های اخیر تصریح کرد: اگر با همین روند پیش برویم نیاز است که در هر بازه 10 ساله شبکه‌های موجود دو برابر شود؛ همچنین در سال‌های آینده بی‌تردید میزان مصرف ما از میزان تولید نیروگاه‌هایمان پیشی می‌گیرد که این امر تامین برق پایدار برای مشترکان را با چالش جدی مواجه خواهد ساخت.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران جلب مشارکت و تعامل متقابل بین این شرکت و صاحبان صنایع و کشاورزان را برای تامین برق پایدار ضروری دانست و گفت: صاحبان صنایع می‌توانند با مشارکت در طرح‌هایی چون کاهش بار برنامه‌ریزی شــده در ســاعات اوج بار، طرح تعمیرات و تعطیلات سالیانه، طرح تعیین ساعات کار برنامه‌ریزی شده و طرح ذخیره عملیاتی بر اساس شــرایط واحد صنعتی خود، عـلاوه بر بهره‌مندی از پــاداش‌های پیش‌بینی شده، به تأمین برق پایدار برای شهروندان در ساعات اوج مصرف کمک کنند.
تیموری ادامه داد: اگر کشاورزان به مدت 4 ساعت در زمان‌های اوج مصرف، برق چاه آب خود را خاموش کنند، همانند سال‌های گذشته، مصرف 20 ساعت دیگر آنها رایگان خواهد بود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران طرح افزایش مشارکت مشترکان خانگی و تجاری با واسطه نهاد تجمیع کننده بار به میزان 76 مگاوات صرفه‌جویی و طرح کنترل بار مصرفی مشترکان بخش اداری به کمک اینترنت اشیا (IOT) را از دیگر طرح‌هایی عنوان کرد که برای نخستین بار در تابستان سال 99 در این شرکت اجرا خواهد شد.
وی اظهار کرد: با اجرای طرح IOT، بارهای سرمایشی به میزان 30 مگاوات کنترل شده و در مصرف انرژی به میزان ساعات همکاری مشترکان صرفه‌جویی می‌شود.
تیموری با تأکید بر نقش و ظرفیت مناســب مــدارس، مساجد و تریبون‌های نمازجمعه در آموزش و اشاعه فرهنگ صحیح مصرف گفت: خوشبختانه با تعامل و همکاری مراجع مذکور و بهره‌مندی از ظرفیت عظیم آنها در سال‌های گذشته تا حدودی همراهی عامه مردم نسبت به اصلاح الگوی مصرف و کاهش مصارف غیر ضروری در ســاعات اوج بار افزایش یافته است و امیدواریم کماکان این همکاری‌ها استمرار یابد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات