خلع ید و رفع تصرف میزان ۷۶۹۴۸ متر مربع از اراضی ملی ارسنجان

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس حسن ابراهیمی گفت: با پیگیری‌های مستمر اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ارسنجان خلع ید و رفع تصرف از اراضی ملی از سال گذشته تاکنون به میزان ۷۶۹۴۸متر مربع در محدوده پارک ملی و پناهگاه حیات وحش بختگان  محقق شد .


وی خاطرنشان کرد: خلع‌ ید و رفع تصرف  این اراضی ملی در اجرای حکم قضایی و بر اساس قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست و قانون مجازات اسلامی توسط ماموران این اداره و با همکاری نیروی محترم  انتظامی شهرستان انجام شد.


گفتنی است رییس اداره حفاظت محیط زیست ارسنجان با توجه به تلاش های مستمر در خصوص رفع تصرف اراضی ملی، از شورای حفاظت اراضی ملی (دادستان و رییس دادگستری شهرستان) به عنوان اداره تلاشگر، موفق  و پی گیر در رفع تصرفات اراضی ملی از بین سایر ادارات شهرستان در حوزه تالاب طشک، پارک ملی و پناهگاه حیات وحش بختگان لوح تقدیر دریافت کرد.

شهرستان ارسنجان با وسعت  ۱۴۹۶ کیلومتر مربع در ۱۲۰کیلومتری شمال شرقی مرکز استان قرار دارد و دارای دو منطقه ممنوعه کوه خم و کوه سیاه و سایت گوزن زرد و بخشی از پارک ملی و پناهگاه حیات وحش بختگان و تالاب طشک  در حوزه تحت حفاظت و مدیریت این شهرستان است.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات