منابع آبی پایدار برای کشت گلخانه ای پارسیان اختصاص می یابد

فرماندار پارسیان گفت: برای توسعه کشت گلخانه ای در شهرستان نیارمند به تخصیص منابع آبی کافی و پایدار هستیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان، مجتبی رضاپور درنشست شورای حفاظت منابع آب شهرستان، خواستار سرعت بخشی در نهایی شدن و ابلاغ تخصیص آب پایدار برای کشت گلخانه ای در شهرستان پارسیان شد .

وی بیان داشت: آب یکی از زیرساخت‌های مهم در توسعه اقتصادی و کشاورزی است و مدیریت صحیح آن برای این شهرستان بسیار ضروری است .

فرماندار پارسیان با تاکید بر آموزش فرهنگ صحیح مصرف منابع آب به مردم اظهارداشت: آب منطقه باید با جدیت پیگیری شده و با قاطعیت نسبت به تخلفاتی که صورت می گیرد، برخورد قانونی انجام شود .

رضاپور از آمادگی برای حمایت از سرمایه گذاری در توسعه کشت گلخانه‌ای پارسیان به منظور مدیریت منابع آب و افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی خبر داد و گفت: مشوق کشاورزان شهرستان برای کشت گلخانه ای هستیم .

۱۲۱۵ حلقه چاه دارای مجوز در پارسیان وجود دارد

فرماندار پارسیان اظهارداشت: از مجموع هزار و ۷۶۰ حلقه چاه کشاورزی، هزار و ۲۱۵ حلقه چاه دارای مجوز هستند .

رضاپور ادامه داد: از این تعداد چاه مجوز دار ۸۹۵ مورد آدارای کنتور حجمی و ۲۵ مورد کنتور حجمی هوشمند هستند .

وی تاکید کرد: در سالجاری با مخالفانی که چاه های کشاورزی خود را تغییر کاربری داده اند و کنتور ندارند، برخورد خواهدشد .

فرماندار پارسیان بیان داشت: ۱۱ مورد حکم برای زمین های کشاورزی که در حریم رودخانه ها ومسیل ها بوده اند، تصمیم های لازم برای رفع تصرف آن ها گرفته شده است .

وی گفت: تجاوز به حریم رودخانه‌ها یکی از دلایل وقوع سیل اخیر بوده که لازم است به این موضوع بیشتر توجه شود .

طبق اعلام سازمان جهادکشاورزی هرمزگان، توسعه کشت گلخانه‌ای در سال ۹۸ به ۲ برابر افزایش یافت و از ۳۰۰هکتار تعهد ابلاغی به وزارت جهادکشاورزی این میزان به ۶۴۵ هکتار رسید و استان در این زمینه توانست رتبه اول را به خود اختصاص دهد .

در راستای ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر انتقال کشت سبزی و صیفی از فضای باز به گلخانه‌ای، در آذرماه ۹۸، ۵هزار و ۱۳۶هکتار سطح گلخانه‌ای در استان فعالیت خود را آغاز کرد که برای ۴۵ هزار نفر نیز اشتغالزایی صورت گرفت.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای هرمزگان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای هرمزگان

    شركت آب منطقه‌ای هرمزگان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات