فراخوان طراحی و ساخت المان سلامت

فراخوان طراحی و ساخت المان سلامت

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهرداری قزوین، قاسمی اظهار كرد: سازمان زیباسازی شهرداری قزوین به پاس قدردانی از زحمات و تلاش مخلصانه و بی‌دریغ جامعه پزشکی و قهرمانان سلامت (پزشکان، پرستاران و کادر درمانی بیمارستان‌ها) در مقابله با بیماری کووید 19 و نجات جان انسان‌ها، با هدف رشد، توسعه و گسترش هنر شهری و فراهم آوردن فرصت‌های خلق آثار هنری و ایجاد رقابت سالم بین تمام اقشار جامعه، فراخوان طراحی و ساخت المان با همین مضمون را برگزار کرده است.

او افزود:  این رویداد به‌دنبال گردآوری طرح‌های هنری خلاقانه با موضوع سلامت به منظور قدردانی از زحمات کادر درمان است؛ چراکه این المان نیز به‌عنوان جزئی از المان‌های فضای شهری (المان ثابت) طراحی و ساخته خواهد شد و در ذهن مخاطب تلاش شبانه روزی و از جان‌گذشتگی کادر درمانی را تداعی خواهد کرد تا ذره‌ای از تلاش های بی وقفه این قشر جبران شود.

وی بیان کرد: اين فراخوان در قالب ارائه طرح‌های اجرایی با تكنيك‌هاي مختلف و متریال‌های متنوع (المان ثابت) برگزار می‌شود. روند كلي شركت در این فراخوان به این صورت است که هنرمندان باید طرح‌های خود را  به‌صورت تصویر (3 بعدی) و یا عکس از ماکت ساخته شده، به همراه ارائه مشخصات فردی و رزومه مرتبط (در صورت داشتن رزومه در مورد طراحی و ساخت المان همراه با عکس و توضیحات اثر شامل ابعاد، تاریخ اجرا، آدرس و...) را به آدرس پورتال سازمان zibasazi.qazvin.ir  و یا  آدرس ایمیل qzibasazi@gmail.com  ارسال کنند. هیچ طرحی به صورت حضوری دریافت نخواهد شد.

این مدیر شهری افزود: انتخاب نفر برتر در طراحی كه واجد صلاحیت اجرا (به لحاظ رزومه کاری ارائه شده) است، توسط شورای سیاست‌گذاری سازمان صورت مي‌گيرد و با درج در پرتال سازمان و در صورت عدم دسترسی به اینترنت، از طریق پیامک اعلام خواهد شد.

قاسمی با تأکید بر این موضوع که رویکرد این فراخوان عبارت است از «هنر، کادر درمان، سلامت، پزشک و پرستار، فداکاری و از جان گذشتگی»، گفت: این فراخوان می تواند زمینه رویکردی نو به موضوع سلامت و آشنایی مردم با این قشر از جامعه ( پزشک و پرستار) را از طریق خلق آثار هنری و مفهومي فراهم کند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین، دستیابی به ایده و طرح‌های خلاق و نوآورانه با موضوع سلامت، ايجاد فضاي مناسب و بهبود فضاهای شهري، حمايت از هنرمندان، شناسايي و بهره‌گیری از هنرمندان مستعد در ساخت المان‌های شهری و اشاعه فرهنگ زيبايي‌شناختي و ارتقاي سواد بصري را از دیگر اهداف مهم این فراخوان برشمرد.

او اظهارکرد: تمام افراد علاقمند و داوطلبین شرکت کننده پس از مشاهده شرایط و مقررات در صورت تمایل باید طرح، عکس‌های اثر و رزومه را از طریق آدرس ای‌میل سازمان ارسال کنند. تصاوير رزومه بايد گويا بوده و كليت اثر و جزئيات اجرايي آن قابل تشخيص باشد.

قاسمی یادآور شد: زمان ارسال طرح‌ها از 24 اردیبهشت تا 15 خرداد ماه سال جاری است که بهتر است شرکت‌کنندگان ارائه و ارسال طرح‌ها را به روزهای پایانی موکول نکنند.

این مدیر شهری گفت: شهرداری قزوین در نظر دارد این المان را پس از ساخت، در بلوار پرستار جانمایی و نصب کند تا علاوه بر قدردانی از کادر درمان، یاد و خاطره شهدای قهرمان سلامت را زنده نگه دارد.

پايان پيام

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات