"همه برای تندرستی" شعار توسعه ورزش همگانی در سال ۱۳۹۹

"همه برای تندرستی" شعار توسعه ورزش همگانی در سال ۱۳۹۹

به گزارش شهریار، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد حمیدی در جلسه هماهنگی پویش "همه برای تندرستی" با اشاره به لزوم توسعه ورزش همگانی اظهار داشت: با توجه به سیاست‌گذاری‌های شورای  شهر فعالیت‌های ورزشی سازمان باید در راستای توسعه ورزش همگانی برنامه‌ریزی شود که پویش "همه برای تندرستی" با همین هدف طرح‌ریزی شده است.

وی افزود: این پویش طرحی خوب و ارزشمند در برهه فعلی است که اجرای آن نباید به ایام شیوع ویروس کرونا محدود شود. برنامه‌های ورزش همگانی باید برای سلایق، رده‌های سنی و اقشار مختلف برنامه‌ریزی شده و عموم همشهریان را به سمت انجام فعالیت‌های ورزشی ترغیب کند.

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز ادامه داد: با همگانی کردن ورزش به نوعی سلامتی، نشاط و شادابی همشهریان تضمین می‌شود که این مسئله نیز موجب افزایش بهره‌وری در بخش‌های مختلف، کاهش هزینه‌های درمان، کاهش آسیب‌های اجتماعی و... می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمیدی با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی در حوزه ورزش خاطرنشان کرد: به منظور استفاده بهینه از پتانسیل‌های موجود باید با فرهنگ‌سازی در حوزه ورزش به این موضوع کمک کنیم. برای مثال امروز که به واسطه شیوع ویروس کرونا موضوع رعایت فاصله اجتماعی در جامعه مطرح شده است، دوچرخه‌سواری می‌تواند به عنوان وسیله حمل‌ونقل پاک و ایمن به رعایت این فاصله‌گذاری کمک کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز در پایان با اشاره به لزوم همبستگی بین بخش‌های مختلف شهرداری گفت: باید تمام تلاشمان را به کار بگیریم که فعالیت‌ها و برنامه‌های انجام‌شده منجر به جلب رضایت همشهریان شود.

بهمن عبدی، معاون ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز هم در خصوص برگزاری پویش "همه برای تندرستی" اظهار داشت: این پویش در گام نخست با ۷ چالش شطرنج آنلاین، لیوان چینی، پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، بازی‌های بومی و محلی، دراز و نشست (در یک دقیقه) و اسکوات یا بشین‌پاشو (در یک دقیقه) در دوره شیوع ویروس کرونا برگزار می‌شود.

وی با اشاره اهداف آتی سازمان در توسعه ورزش همگانی گفت: پویش "همه برای تندرستی" شعار ما برای توسعه ورزش همگانی در سال ۱۳۹۹ بوده و سایر برنامه‌های مربوط به ورزش همگانی ذیل همین پویش برگزار خواهد شد. ضمن اینکه در تلاش هستیم تا با مشورت کارشناسان و متخصصان امر، دغدغه‌های اقشار مختلف همشهریان را در برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های مختلف لحاظ کنیم.

گفتنی است، پویش "همه برای تندرستی" به منظور جبران کمبود فعالیت‌های ورزشی شهروندان تبریزی توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز برگزار می‌شود که طی آن به صورت هفتگی و ماهانه جوایزی نفیس به نفرات برتر اهدا می‌شود. برگزاری این پویش تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات