رفع تجاوز از حریم خط 63 کیلوولت یزد - مهریز

رفع تجاوز از حریم خط 63 کیلوولت یزد - مهریز

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "زهرا مشایخ" کارشناس ارشد دعاوی شرکت برق منطقه‌ای یزد، اظهار داشت: در ادامه بازدید و برخورد قانونی با متجاوزان به حریم خطوط برق‌رسانی، گزارش‌هایی مبنی بر تجاوز به حریم به صورت دیوارکشی در مجاورت شبکه برق فشار قوی ۶۳ کیلوولت یزد یک- مهریز دریافت شد که با اخذ دستور دادستان، رفع تجاوز از حریم این خط انجام گرفت.
وی افزود: این امر در راستای اجرای ماده 9 لایحه قانونی رفع تجاوز از تاسیسات آب و برق کشور و تاکید شرکت توانیر و وزارت نیرو در پیگیری و اقدام قاطعانه در برخورد با متجاوزان به حریم خطوط انجام شده است.
مشایخ با بیان این که اقدامات مؤثر و قانونی دیگری در مناطق مختلف استان از جمله یزد، ابرکوه، سورمق، نیر و میبد نیز صورت پذیرفته است، خاطرنشان کرد: مردم شریف استان در رعایت حریم خطوط برق که جهت حفظ ایمنی و سلامتی آنها پیش‌بینی شده کوشا باشند.
وی ادامه داد: مردم می‌توانند در صورت مشاهده تخلف در رعایت حریم خطوط، مراتب را به معاونت بهره‌برداری یا دفتر حقوقی شرکت برق منطقه‌ای یزد گزارش کنند.
شایان‌ذکر است، حریم خطوط از فاز کناری برای خط ۶۳ کیلوولت هشت متر است که رعایت این میزان، برای حفظ سلامتی و جلوگیری از خسارات جانی و مالی، ازنظر قانون الزامی است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات