برنامه ریزی برای نصب 250 دستگاه کنتور هوشمند حجمی بر چاههای دیزلی و...

رئیس گروه طرح احیاء و تعادل بخشی آبهای زیرزمینی شرکت آب منطقه ای اردبیل از نصب 250 دستگاه کنتور هوشمند حجمی بر چاههای دیزلی و برقی در دشت اردبیل و سه محدوده مطالعاتی در استان اردبیل خبر داد و گفت: تاکنون از اغاز سال جاری حدود ۲۹ دستگاه کنتور هوشمندحجمی نصب شده است .

مهندس رحمت سلیمی افزود: نصب کنتور های هوشمند حجمی آب و برق از نوع مکانیکی (wi) و الکترومغانطیسی با اولویت دشت ممنوعه اردبیل و سه محدوده مطالعاتی مشکین شهر، مغان، خلخال و کوثر با قوت تمام و با حمایتهای مدیران شهرستانها و همکاری بهره برداران توسط اکیپ های گشت و بازرسی برق در شرکت آب منطقه ای اردبیل در سال ۹۹ آغاز گردیده و در سال جاری با هدف گذاری ۲۵۰ دستگاه و اولویت کاری طرح احیاء و تعادل بخشی راهبری و ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: تاکنون در استان بیش از یک هزار و 215 چاه کشاورزی و صنعتی و مخصوصا پر مصرفها به کنتورهای هوشمند آب و برق و حجمی هوشمند مجهز شده اند.

مهندس سلیمی اظهار داشت: این اقدام یکی از یازده پروژه های اولویت دار طرح احیاء و تعادل بخشی آبهای زیرزمینی بوده و برای حفظ تعادل بین مصارف و تولید تجهیز چاههای مورد بهره برداری در استان به کنتورهای فوق ضروری بوده و انتظار می رود کشاورزان و بهره برداران از اینگونه چاهها در جهت حفظ منابع ارزشمند و استراتژیک آب زیرزمینی نهایت همکاری را با سیاست های وزارت نیرو و شرکت آب منطقه ای اردبیل بعمل آورند.

رئیس گروه طرح احیاء و تعادل بخشی آبهای زیرزمینی شرکت آب منطقه ای اردبیل افزود: با نصب کنتورهای هوشمند نسبت به بهبود کسری مخزن دشت ممنوعه اردبیل طی چند سال آتی قدمهای اساسی برداشته خواهد شد و از طرفی حفظ سرمایه گذاریهای موجود در دشت ممنوعه اردبیل نیز منوط به حفاظت جدی و نظارت بر منابع آب زیرزمینی علی الخصوص در دشت ممنوعه اردبیل مقدور خواهد شد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات