آموزش مهم ترین اصل در زمینه فرهنگسازی محیط زیستی

آموزش مهم ترین اصل در زمینه فرهنگسازی محیط زیستی


به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی ، با توجه به شرایط جامعه و رعایت فاصله ی اجتماعی و حفظ سلامت افراد ، نشست سمن های محیط زیستی استان فقط با حضور سمن ها و فعالان محیط زیست بیرجند درمحل اداره کل حفاظت محیط زیست استان برگزار شد.

اکبری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خراسان جنوبی،هدف ازبرگزاری این نشست را بحث و بررسی در خصوص دو موضوع مهم پیشنهادات و راهکارهای آموزش و مدیریت پسماندهای کرونایی و تهیه و تولید محتواهای آموزشی محیط زیستی با همکاری فعالان و علاقمندان به محیط زیست عنوان کرد و گفت: متاسفانه با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و استان ، باید به موضوع مدیریت پسماند در شرایط کنونی توجه ویژه ای داشت.

وی اظهار کرد: این اداره کل برای وظایف سازمانی خود و نقش نظارتی بر نحوه مدیریت صحیح انواع پسماندها بازدید دوره ای از ۴۴ مرکز زباله گاه شهری و روستایی سطح استان را انجام داده و در این راستا اقداماتی همچون صدور اخطار زیست محیطی برای برخی واحدها، تقدیرنامه زیست محیطی برای مدیریت های اجرایی ،ارجاع پرونده شهرداران متخلف به مرجع قضایی و...را انجام داده است.

اکبری بیان داشت: با توجه به شرایط ویژه استان ، استفاده از تجهیزات پلاستیکی و یکبار مصرف مانند دستکش و ماسک بیشتر شده وباید در خصوص مدیریت اینگونه پسماندها اقدامات لازم صورت گیرد.

اکبری آموزش را در شرایط کنونی مهم ترین اصل در زمینه فرهنگسازی محیط زیستی عنوان کرد و گفت: یکی از اهداف برگزاری این جلسه جذب افراد علاقمند و صاحب ایده در خصوص تهیه و تولید محتواهای آموزشی  محیط زیستی است.

وی با توجه به شرایط استان استفاده از فضای مجازی برای ارائه آموزشهای عمومی محیط زیستی رامهم خواند و گفت: امیدواریم بتوانیم با رایزنی با آموزش و پرورش در کنار آموزشهای تحصیلی، آموزشهای محیط زیستی را نیز ارائه دهیم. مکاتبه با دانشگاه علوم پزشکی برای تعریف پروتکل های بهداشتی برای مدیریت پسماند در شرایط کنونی، مکاتبه با شهرداریها، دهیارها در خصوص مدیریت مصرف پلاستیک ،مکاتبه با اصناف برای تولید ماسکهای پارچه ای چندبار مصرف و پیگیری برای حضور کارشناسان محیط زیست در شبکه آموزشی شاد برای ارائه آموزش های زیست محیطی از جمله مصوبات این نشست بود.لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات