بازدید استاندار قزوین از حوضچه های تغذیه مصنوعی، تالاب الله...

بازدید استاندار قزوین از حوضچه های تغذیه مصنوعی، تالاب الله...

استاندار قزوین به همراه رئیس کل دادگستری استان، امام جمعه و فرماندار و دادستان آبیک، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی استان قزوین از تغذیه مصنوعی، تالاب الله آباد شهرستان آبیک و روند اجرایی پروژه انتقال آب شرب از سد طالقان به شهر و روستاهای استان قزوین بازدید بعمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قزوین، در این بازدید دکتر جمالی پور استاندار قزوین با اشاره به اقدامات موثر شرکت آب منطقه ای قزوین در زمینه ایجاد حوضچه های تغذیه مصنوعی در استان عنوان داشت: با احداث این حوضچه های در مناطق مناسب از نظر نفوذ پذیری و انتقال آب به آنها ما شاهد کاهش افت سطح سفره های آب زیر زمینی در استان هستیم.

استاندار قزوین در ادامه با اشاره به شرایط موجود تالاب الله آباد بیان نمود: باید با تمام توان و کمک دستگاه های اجرایی در حفظ و نگهداری از این تالاب قدم های موثر و سازنده برداشته شود چرا که اگر این تالاب احیاء گردد به طور حتم شاهد کاهش فرو نشست ها در استان خواهیم بود.

دکتر جمالی پور افزود: از آب های سطحی و روان آب ها در استان باید در راستای تقویت آبخوان و بهبود وضعیت سفره های آب زیرزمینی استفاده کرد و ابراز خرسندی نمود که با توجه به احداث حوضچه های تغذیه مصنوعی توسط شرکت آب منطقه ای قزوین به مرور شاهد بهبود وضعیت منابع آبی در استان باشیم.

مهندس ملکی در حاشیه این بازدید با اشاره به کمک شایان حوضچه های تغذیه مصنوعی در کاهش میزان افت سطح آبهای زیر زمینی بیان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون بدلیل بارندگی های مناسب و اقدامات موثر شرکت آب منطقه ای قزوین در مدیریت منابع آبی حدود 23 میلیون متر مکعب تغذیه مصنوعی در استان انجام شده است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قزوین با اشاره به موقعیت حوضچه های تغذیه مصنوعی اظهار داشت: این حوضچه ها با مطالعات بسیار دقیق در مکان هایی جا نمایی و احداث شده اند که با توجه به بافت زمین بیشترین میزان نفوذ پذیری در این مناطق امکان پذیر می باشد.

مهندس ملکی در بازدید از تالاب الله آباد بیان نمود: هدایت جریان های سیلابی رودخانه های استان به درون این تالاب در کنار مدیریت مناسب حوضه‌های آبریز منطقه و انسداد زهکش‌های خروجی تالاب جهت جلوگیری از خروج آب از تالاب را از جمله مهمترین اقدامات این شرکت در راستای احیاء تالاب و جلوگیری از تشکیل کانون ریزگرد برشمرد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قزوین در ادامه به بارندگی های اخیر اشاره نموده و بیان داشت: بارندگی های اخیر و اقدامات موثر همکاران این شرکت در مقابله با برداشت های غیرمجاز از منابع آب های زیرزمینی سبب شده تا در سالجاری شاهد کاهش میزان افت سفره های آب زیر زمینی آبخوان دشت قزوین از 176 سانتی متر در سال 93 به حدود 76 سانتی متر در سال جاری باشیم.

مهندس ملکی اظهار داشت: پروژه انتقال آب شرب از سد طالقان به استان قزوین از دو بخش مجزا احداث تصفیه خانه و اجرای خط انتقال تشکیل شده که با بهره برداری از این پروژه که یکی از مهمترین و بزرگترین پروژه های استان می باشد آب با کیفیت بالا را در اختیار مردم شریف استان قرار خواهد گرفت. وی افزود: هدف از اجرای این پروژه تأمین کمبود آب 14 شهر و 194 روستای استان می باشد که حدود 80 درصد جمعیت استان را تحت پوشش قرار می دهد.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات