رفع تصرف بالغ بر ۹۱ هکتار از اراضی محدوده عملکرد استان تهران در...

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران از رفع تصرف بیش از ۹۱ هکتار از اراضی محدوده عملکرد استان تهران در سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، " احمد علی قربانیان" با بیان این مطلب اظهار کرد: بالغ بر ۹۱۰ هزار مترمربع از حریم و بستر رودخانه های استان تهران در جهت صیانت از منابع آبی و همچنین جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه های این استان در سال گذشته رفع تصرف شد که این میزان در سال ۹۷، ۵۲۸.۹۷ هکتار بوده است.

وی در ادامه در خصوص اعمال حاکمیت شرکت آب منطقه ای تهران نسبت به صدور سند مالکیت در بستر رودخانه های استان تهران عنوان کرد: در سال ۹۷ ، ۵۲۸ هکتار و در سال ۹۸، برای ۶۲۶ هکتار  از اراضی استان تهران سند مالکیت صادر شده است.

قربانیان با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون نیز  نسبت به صدور سند مالکیت برای ۴۰۰ هکتار از اراضی استان تهران اقدامات لازم انجام شده است، افزود: بر اساس تفاهم نامه فی ما بین وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و جلسات استانی و شهرستانی برگزار شده با دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال و همچنین پیگیری‌های مستمر انجام شده توسط شرکت آب منطقه ای تهران مقرر است در چارچوب ضوابط و مقررات جاری در خصوص اخذ سند مالکیت برای بستر رودخانه‌های واقع در شهرستان های استان تهران اقدام شود.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران همچنین تعداد احکام صادره در سال گذشته را ۷۵۰ مورد عنوان کرد و گفت: در استان تهران ۵۸۶ حکم و توقف عملیات اجرایی شده که این امر با همکاری دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی صورت گرفته است.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات