پیام سرپرست سازمان آتش نشانی رشت به مناسبت روز قدس/ آتش نشانی رشت

پیام سرپرست سازمان آتش نشانی رشت به مناسبت روز قدس/ آتش نشانی رشت

روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است؛ روز حکومت اسلامی است

سید روح‌الله خمینی (ره)

125 رشت- "روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است؛ روز حکومت اسلامی است. روزی است که باید جمهوری اسلامی در سراسر کشورها بیرق آن برافراشته شود. روزی است که باید به ابرقدرتها فهماند که دیگر آن‌ها نمی‌توانند در ممالک اسلامی پیشروی کنند" امام خمینی(ره)

همزمان با روز جهانی قدس روز بزرگ و مهم ملت ایران و دیگر ملت های مسلمان که در سال 99 بواسطه احتیاط در پیشگیری از گسترش ویروس کرونا امکان برگزاری راهپیمایی سراسری و به نمایش در آوردن قوای بزرگ همدلی با مردمان مظلوم فلسطین وجود ندارد؛ شهرام مومنی سرپرست سازمان آتش نشانی رشت با ارسال پیامی یاد و خاطر این روز سترگ را زنده نگاه داشت.

متن پیام

بسم ا.. الرحمن الرحیم

همه ساله با فرارسیدن روز قدس با تمام تلاشی که دشمنان اسلامی برای فراموش شدن این روز بزرگ داشته اند همیشه و در تمامی احوال آتش نشانان بهمراه خانواده هایشان چه بعنوان یک خدمت گزار و چه بعنوان حامی ملت مظلوم فلسطین و برای گرامی داشتن این روز بعنوان یک واجب شرعی و تعطیل ناپذیر؛ حضوری باشکوه در راهپیمای روز قدس داشته اند.

حال که بواسطه گسترش ویروس کرونا و برای حفظ سلامتی و پیشگیری از شیوع آن امکان برگزاری راهپیمایی برای زنده نگاه داشتن برجسته ترین و ماندگار ترین یادگار حضرت امام خمینی (ره) وجود ندارد بر آن شدیم تا به همت قلم این روز را اجر نهیم و از بن جان برای برادران مسلمانمان که نه هرگز آنها رادیده ایم و نه از نزدیک می‌شناسیم و اما طبق گفتار مقام معظم رهبری به راحتی از این مسئله که یک مسئله  انسانی است نمی توانیم بگذریم .

وی در ادامه و در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نمایندگی از آتش نشانان شهر باران ضمن دعای خیر و قبولی طاعات و عبادات تمامی مسلمین؛ روز جهانی قدس، نماد بیداری جهان اسلام را گرامیداشت و برای روح بلند و دلهای پرشور ملت مظلوم و مستضعف فلسطین که به واقع صاحبان اصلی آن سرزمین هستند روزگاری پر از آزادی و آزادگی از خداوند منان خواستار شد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات