رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز؛ تشکیل کارگروه حفظ و مرمت گنجینه اسناد سجلی ثبت احوال ضروری است

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز؛ تشکیل کارگروه حفظ و مرمت گنجینه اسناد سجلی ثبت احوال ضروری است

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر«احمد تنوری»، با تاکید بر اهداف حمایتی شورا و شهرداری از حفظ میراث معنوی شهر شیراز، اظهار داشت: حفاظت و حمایت از ساماندهی اسناد سجلی شیرازی‌ها که اثبات کننده اطلاعات مختلف از جمله محله محوری، نامگذاری‌های اماکن، محلات، معابر و مشاغل است یک ضرورت محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: راه‌اندازی فاز اول گنجینه اسناد سجلی اداره ثبت احوال شیراز اقدام مهم و موثری در راستای معرفی چهره‌های فرهنگی، هنری، علمی، سیاسی و مذهبی شهر شیراز است که با توجه به مواردی که در این بازدید ارائه شد تشکیل کارگروه پژوهشی برای حفظ، مرمت و معرفی گنجینه کامل اسناد سجلی ثبت احوال فارس در یک قرن اخیر ضرورت دارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز در پایان این بازدید قول مساعدت و حمایت از میراث معنوی و هویتی شهروندان شیرازی را داد و تاکید کرد: این کمیسیون بدون شک برنامه خاصی را در راستای کمک به حفظ این آثار تاریخی ارزشمند تهیه و تصویب خواهد کرد.

گفتنی است این بازدید با توجه به تصمیم کمیسیون در اهمیت و تشکیل کارگروه «جمع آوری ،حفظ و انتشار» میراث معنوی ملموس و ناملموس شهر شیراز انجام گرفت.

در این بازدید که رئیس اداره ثبت احوال شیراز و تعدادی از کارشناسان این مجموعه حضور داشتند، از بخش‌های مختلف از جمله پاسخ به استعلامات سجلی که سوابق صدور سند از سال ۱۳۰۷ تاکنون در آن نگهداری می‌شود، بازدید شد.

همچنین از گنجینه اسناد مفاخر و چهره‌های مطرح استان، بایگانی اسناد وفات و بایگانی اسناد ولادت از بدو تاسیس اداره ثبت احوال شیراز تاکنون نیز بازدید و توضیحات لازم در این خصوص ارائه شد.

در پایان این بازدید قائدیان رییس اداره ثبت احوال شهرستان شیراز با قدردانی از توجه و حمایت رئیس کمیسیون، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر شیراز خواستار حمایت جامع شهرداری و شورا از گنجینه اسناد ثبت احوال استان و شهرستان شد .

پایان خبر/

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر شیراز

    منبع خبر

    شورای شهر شیراز

    شورای شهر شیراز یک شورای شهر در شهر شیراز می باشد

      نظرات