تشکیل ۱۹ پرونده تخلف محیط زیستی در استان قزوین

تشکیل ۱۹ پرونده تخلف محیط زیستی در استان قزوین


به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین ، مهدی طاهری فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین با اعلام این خبرگفت:  تعداد کل متخلفین ۱۹نفر و تعداد کل تخلف ۱۹مورد که۱پرونده مختومه و۱۸پرونده در جریان است.

وی با اشاره به سایر اقدامات موثر این یگان برای حفاظت از تنوع زیستی استان گفت: درماه گذشته  ۳۲۰ مورد شکار غیر مجاز پرندگان، ۱۵مورد شکار غیر مجاز پستانداران،۱فقره شروع به شکار، ۷مورد نگهداری و خرید و فروش حیات وحش زنده و غیر زنده کشف شده است.

طاهری اظهار داشت: دراین مدت با تلاش های گسترده و شبانه روزی محیط بانان حفاظت محیط زیست استان، متخلفین شکار ۷ گونه جانوری  قبل ازشروع به شکار شناسایی، دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی با اشاره به سایر اقدامات موثر این یگان برای حفاظت از تنوع زیستی استان گفت:۲ سلاح غیر مجاز  ، ۱سلاح مجاز  و ادوات و وسائل کشف شده۱۲مورد نیز توسط محیط بانان استان کشف شده است.

طاهری همچنین  از شناسایی و رسیدگی به تعداد  ۱ تخلف آلودگی و ۴۹  فقره اخطاریه زیست محیطی خبرداد و گفت: برخورد با تخریب محیط زیست ۶مورد، تعلیف غیر مجاز ۳ مورد و تخلفات آلودگی  و صدور اخطاریه۵۰ مورد بوده که با همکاری مراجع قضایی اقدامات لازم صورت گرفته است.

فرمانده یگان حفاظت در پایان گفت: لازم به توضیح اینکه در اردیبهشت ماه سال جاری با وجود بروز بیماری کرونا و تاکیدات فرآوان در خصوص فاصله گذاری اجتماعی متاسفانه تخلفات شکار و صید نسبت به اردیبهشت سال ۹۸ و سال های گذشته با افزایش چند برابری روبرو بوده که با حضور فعال و مستمر مامورین و هوشیار آنها تعداد زیادی از این افراد دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند. لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات