سوسک سیاه گندم سلامت شهروندان را تهدید نمی‌کند

سوسک سیاه گندم سلامت شهروندان را تهدید نمی‌کند

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین؛ مقدم سلیمی با اشاره به اینکه این حشره با نام علمـی Carabidae در مرحله لارو و سپس کامل شدن آفتی برای مزارع در زمان گیاهچه‌ای، شیری و پنجه‌‎زنی گندم به شمار می‌رود، گفت: سوسک سیاه گندم جزو حشرات غیرزیان‌رسان بوده و ناقل هیچ‌گونه بیماری‌ نیست.

وی افزود: معمولاً در مزارع گندم به شکل بیولوژیک یا به روش کنترل زراعی و در مواقع شدت گرفتن به صورت شیمیایی با این آفت مبارزه می‌شود.

مقدم سلیمی اضافه کرد: شب گذشته با مشاهده این حشره در برخی نقاط محلات مختلف شهر تماس‌های مکرری با سامانه 137 برقرار شده که گویای نگرانی شهروندان است.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین اظهار داشت: به منظور رفع نگرانی شهروندان، سمپاشی درختان زودتر از موعد هر سال در دستور کار شهرداری قرار گرفته و این عملیات از امروز با شش اکیپ عملیاتی با ادوات و تجهیزات لازم توسط سازمان پارک‌ها و فضای سبز انجام می‌شود.

وی در پایان با بیان اینکه این حشرات در شب فعال هستند و به سمت نور جذب می‌شوند، توصیه کرد: به موازات سمپاشی فضاهای سبز  توسط شهرداری، شهروندان با بستن پنجره‌ها از ورود این میهمان ناخوانده به منازل خود جلوگیری کنند.

پایان پیام.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات