کنترل دوره‌ای آب آشامیدنی بوستانهای پایتخت

کنترل دوره‌ای آب آشامیدنی بوستانهای پایتخت

http://www.bananews.irمدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران از کنترل دوره ای آب آشامیدنی بوستانها خبر داد و گفت: سال گذشته طی ۴ دوره ، ۱۹۷۳ مورد بازرسی از آب آشامیدنی پارکها انجام شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حسن غفاری با اشاره به اینکه گروه بهداشت محیط شرکت شهر سالم شهرداری تهران در راستای پایش بهداشتی اماکن تحت پوشش و وابسته به شهرداری تهران فعالیت می کند، گفت : این گروه با تهیه و تدوین و ابلاغ دستورالعمل برنامه‌‌های مربوطه و سیاست‌گذاری اجرایی آنها، رعایت موازین بهداشتی در اماکن وابسته به شهرداری (مانند پارکها، استخرهای شنا و سونا، مراکز تهیه و توزیع و عرضه مواد غذائی، محلهای نگهداری حیوانات و...) و همچنین بر ارائه خدمات شهری به شهروندان تهرانی (مانند عملیات جمع‌آوری، انتقال و دفن زباله‌های خانگی، سمپاشی پارکها و فضای سبز، عملیات به زراعی پارکها و فضای سبز) نظارت می کند.

وی با اشاره به کنترل و نمونه برداری مستمر از آب آشامیدنی بوستان ها گفت : در همین رابطه سال گذشته طی ۴ دوره ، ۱۹۷۳ مورد بازرسی از آب آشامیدنی پارک ها صورت گرفت که تنها ۲ مورد آلوده گزارش شد ، همچنین از ۱۰ رستوران و مرکز تهیه غذای مجموعه شهرداری نیز بازرسی به عمل آمده است.

وی خاطرنشان کرد : به همین منظور در سال گذشته تابلوهای مربوط به آب آشامیدنی در بوستان های شهر تهران ، ضوابط بهداشتی بر سرویسهای بهداشتی عمومی واقع در پارکها و معابر شهر تهران و رعایت ضوابط بهداشت و ایمنی ساختار عمومی و تجهیزات خدمات شهری در بوستان ها طی ۲ دوره ارزیابی شدند .

معاون بهداشت شرکت شهر سالم ، همچنین تصریح کرد : بازرسی بهداشتی و ایمنی از محل سکونت کارگران شرکت های طرف قرارداد شهرداری تهران طی ۴ دوره واز ۵۱۲ محل اسکان، صورت گرفته که از رشد خوبی برخوردار بوده است .

وی افزود : همچنین طی ۴ دوره بر ایستگاه های خدمات شهری(محل جمع آوری موقت زباله های شهری) نظارت صورت گرفته و طی یک دوره نیز از ۲۶ استخر وابسته به شهرداری تهران بازرسی به عمل آمده است .

 

 

    نظرات