مشکل بوی تصفیه‌خانه فاضلاب شهرضا برطرف شد

مشکل بوی تصفیه‌خانه فاضلاب شهرضا برطرف شد

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "امیر حسین حکمتیان" افزود: در سال 68 فاز اول تصفیه‌خانه فاضلاب شهرضا به روش برکه تثبیت راه‌اندازی شد و اکنون با هدف ارتقای خدمات به مشترکان، با نصب 20 هواده در لاگون‌های هوادهی، روش تصفیه فاضلاب در این تصفیه‌خانه تغییر کرد.
وی در ادامه عنوان کرد: علاوه بر تغییر روش تصفیه فاضلاب، یک سیستم دانه گیر هوادهی بعد از دستگاه آشغالگیر نصب شده است که این فرایند نیز، تاثیر به‌سزایی در رفع بوی نامطبوع تصفیه‌خانه فاضلاب دارد.
معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آبفای استان اصفهان افزود: تصفیه‌خانه فاضلاب شهرضا در دو واحد طراحی شده که فاز اول در سال 68 برای 120 هزار نفر و 20 هزار متر مکعب پساب در شبانه‌روز طراحی شده بود. در حال حاضر فاز دوم این تصفیه‌خانه در دست اقدام است که پیش‌بینی می‌شود 170 هزار نفر را زیر پوشش قرار دهد.
حکمتیان با اشاره به میزان تولید پساب در تصفیه‌خانه گفت: هم اکنون در طول شبانه روز 100 لیتر در ثانیه، پساب در تصفیه‌خانه تولید می شود که بخشی از آن در صنعت مورد استفاده قرار گرفته و برنامه‌هایی در دستور کار است تا در آینده نزدیک حدود 40 لیتر در ثانیه از پساب تولیدی برای آبیاری فضای سبز غیر مثمر در اختیار شهرداری شهرضا قرار گیرد.
وی افزود: در واحد اول تصفیه‌خانه، دو لاگون ته نشینی و دو لاگون هواده که 20 فقره هواده روی آن نصب شده است، وجود دارد و فاز دوم نیز به همین صورت خواهد بود.
حکمتیان طول شبکه فاضلاب شهرضا را 500 کیلومتر اعلام و تصریح کرد: از این رقم، 230 کیلومتر آن اجرا شده است و می‌توان گفت درحال حاضر 40 درصد جمعیت شهرضا از خدمات شبکه فاضلاب بهره‌مند هستند.
وی در پایان اظهار کرد: شهرضا در حدود 135 هزار نفر جمعیت دارد و در حال حاضر 16 هزار و 229 انشعاب به مشترکان واگذار شده است که با اجرای مابقی شبکه فاضلاب، جمعیت بیشتری در این شهرستان زیر پوشش خدمات شبکه فاضلاب قرار می‌گیرند.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات