«سولماز دهقانی»: شهربازی بزرگ شیراز راه‌اندازی می‌شود/ «گذر گوته» در مجاورت آرامگاه حافظ

«سولماز دهقانی»: شهربازی بزرگ شیراز راه‌اندازی می‌شود/ «گذر گوته» در مجاورت آرامگاه حافظ

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سولماز دهقانی» با اشاره به برگزاری یکصد و هشتمین جلسه کمیسیون گردشگری و زیارتی شورا پیرامون بررسی ابعاد پروژه شهربازی بزرگ شیراز با حضور اعضای کمیسیون و مدیران شهری، تصریح کرد: پروژه شهربازی بزرگ شیراز در فضایی به وسعت سی هکتار در اراضی شهرک انجیره جانمایی شده است .

وی ادامه داد: این پروژه که از جمله پروژه‌های اولویت‌دار شورای شهر و مجموعه شهرداری است، یک مجموعه عظیم تفریحی-تفرجی بوده و بازه گسترده‌ای از سرگرمی‌های هیجان انگیز را به شهروندان ارائه می‌دهد .

وی با تاکید بر اینکه بناست معاونت شهرسازی و معماری ظرف مدت سه هفته نسبت به لکه گذاری سایت پلان شهربازی و تهیه طرح مجموعه اقدام کند، افزود: نتیجه اقدامات معاونت در قالب گزارش در اختیار کمیسیون قرار خواهد گرفت .

رئیس کمیسیون گردشگری و زیارتی شورای اسلامی شهر شیراز تاکید کرد: در راستای تقویت محله محوری و ایجاد بسترهای مناسب فراغتی در سطح شهر 4 موقعیت مکانی دیگر برای اجرای شهربازی‌های کوچک مقیاس در شهر انتخاب شده است .

دهقانی دستور کار دوم این جلسه را مربوط به بررسی نهایی طرح گذر گوته (کوچه رندان) عنوان کرد که توسط اداره زیباسازی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز طراحی شده است .

وی بیان داشت: این طرح که مورد تایید اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز قرار گرفته در کوچه مجاور آرامگاه حافظیه جانمایی و اجرای آن نیز به این سازمان محول شده است .

او علت نامگذاری این کوچه به نام گوته شاعر شهیر آلمانی را تأثیرپذیری عمیق وی از حافظ شیرازی در اشعارش و نگارش دیوان شرقی-غربی دانست که طی یک مصوبه در شورای شهر به نام «گذر گوته» نامگذاری شده است .

گفتنی است با توجه به تمرکز محور حافظیه بر کاربری‌های فرهنگی و گردشگری، این گذر نیز از این قاعده مستثنی نبوده و محل فوق علاوه بر ایجاد نظرگاهی بر آرامگاه حافظیه، مکانی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری خواهد بود .

پایان خبر /

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر شیراز

    منبع خبر

    شورای شهر شیراز

    شورای شهر شیراز یک شورای شهر در شهر شیراز می باشد

      نظرات