رفع تصرف بیش از هزار متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه سرخه...

مدیر امور منابع آب ری از رفع تصرف هزار و صد مترمربع از اراضی بستر و حریم رودخانه سرخه حصار در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حمیدرضا حسینی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی آب های سطحی و واحد حقوقی این امور یک مورد ساخت و ساز غیر مجاز در بستر رودخانه سرخه حصار رفع تصرف شد.

وی با بیان اینکه طی این عملیات بیش از هزار و صد مترمربع از اراضی بستر و حریم رودخانه سرخه حصار در محدوده روستای طالب آباد با اخذ دستور از دادستان  شهرستان و با همراهی مامورین نیروی انتظامی منطقه رفع تصرف گردید، افزود: طی این عملیات دیوار پیش ساخته به همراه پایه و ستون به طول حدود ۲۲۰ متر و همچنین دو اتاقک و یک کانکس و دو کامیون نخاله در بستر رودخانه سرخه حصار طی دو روز کاری رفع تصرف شد.

حسینی تصریح کرد: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه ها و مجاری آب های سطحی و جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه ها، گروه گشت و بازرسی این امور به طور مداوم در منطقه در حال گشت زنی بوده و به محض شناسایی هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز در بستر رودخانه ها و مسیل ها فوراً اقدامات قانونی لازم جهت رفع تصرف صورت می گیرد.

مدیر امور منابع آب شهر ری یادآور شد: در ابتدا اخطاریه لازم به متخلف یا متخلفین جهت رفع تخلف ابلاغ و در صورت بی توجهی و استنکاف به اخطارها با کسب دستور قضایی نسبت به برخورد قاطع با متخلفان اقدام می شود؛ زیرا رودخانه ها یکی از مهمترین منابع تامین آب شرب و تغذیه کننده سفره های زیرزمینی می باشدکه باید از آن ها به عنوان انفال عمومی و ثروت ملی حفاظت کرد تا شرایط لازم و کافی جهت عبور ایمن جریان آب و سیلاب های احتمالی فراهم باشد.

حسینی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان ری با توجه به وظیفه ذاتی خود بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه منابع آب های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات