امکان خود اظهاری عدد کنتور آب برای720 هزار مشترک شهری در خراسان رضوی فراهم شد

امکان خود اظهاری عدد کنتور آب برای720 هزار مشترک شهری در خراسان رضوی فراهم شد

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، معاون خدمات مشترکان و درآمد شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی طراحی و پیاده سازی سامانه خدمات مشترکان را در راستای توسعه دولت الکترونیک و ارائه خدمات غیرحضوری به شهروندان دانست، گفت: مشترکان تحت پوشش از سه طریق می‌توانند نسبت به دریافت و پرداخت صورت‌حساب، اطلاع از بدهی اشتراک و پرداخت آن، دسترسی به قبوض صادر شده و ثبت درخواست خرید اشتراک جدید و دریافت خدمات پس از فروش به صورت االکترونیکی اقدام کنند.
"محمد سلطانی" اولین روش را ورود به سایت خدمات غیرحضوری شرکت به آدرس abfacs.ir اعلام کرد و گفت: مشترک می‌تواند علاوه بر مشاهده و چاپ تمامی قبوض صادر شده در دوره‌های مختلف، پرداخت صورت‌حساب‌های صادر شده، مشاهده اطلاعات اشتراک و آخرین بدهی و اعلام شماره کنتور برای صدور صورت‌حساب، تمامی درخواست‌های فروش و خدمات پس از فروش و امکان پیگیری آن را ثبت کند.
وی روش دوم را ارسال عدد کنتور و دریافت شناسه پرداخت به سامانه پیامکی واطلاع از آخرین بدهی وفعال سازی صورت‌حساب پیامکی عنوان کرد.
به گفته سلطانی سامانه 1522 تلفن ثابت هم برای اطلاع از آخرین بدهی، پرداخت صورت‌حساب و اعلام شماره کنتوردر نظر گرفته شده است.
وی خاطرنشان کرد: به منظور دسترسی سریع‌تر مشترکان به قبض صادره و مشاهده آن در سایت خدمات غیرحضوری، لینک مستقیم قبض نیز درمتن پیامک ارسالی برای مشترکان قید شده است.
وی یاد آورشد: فعالیت‌های تخصصی کارشناسان این معاونت برای برخورداری مشترکان روستایی نیز از خدمات غیرحضوری در دست انجام است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات