ضرورت برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در مناطق کم‌برخودار

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تأکید کرد:

ضرورت برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در مناطق کم‌برخودار

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان بر ضرورت برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در مناطق کم‌برخودار تأکید کرد.

به گزارش کرمان‌آنلاین، محمد جهانشاهی با اشاره به پیشینۀ تاریخی و جمعیت شهر کرمان به‌ویژه در بافت تاریخی و محدودۀ مناطق یک و پنج شهر کرمان گفت: با توجه به حضور حدود 170 هزار نفر از جمعیت شهر کرمان در این محدوده، برنامه‌ریزی فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در این منطقه، مورد توجه همکاران ما قرار دارد.

وی افزود: همچنین با توجه به این‌که بخش مهمی از امکانات هم در این مناطق شهری قرار دارد؛ با هماهنگی شهرداران این مناطق می‌توانیم بهره‌برداری بهتری از امکانات موجود داشته باشیم.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری برنامه‌ریزی برای مناطق محروم و کم‌برخودارِ شهر کرمان را ضروری دانست و گفت: امیدوارم با همکاری شهرداران و همکاران شهرداری‌های مناطق پنج‌گانه، برنامه‌ریزی جدی و قابل قبولی برای مناطق کم‌برخوردار داشته باشیم.

شکل‌گیری شوراهای اجتماعی محله و خانه‌های فرهنگ مشارکتی

جهانشاهی به تشکیل شوراهای اجتماعی محله هم اشاره کرد و گفت: با توجه به این‌که شکل‌گیری شوراهای اجتماعی محله به‌طور جدی در دستور کار قرار گرفته و با برون‌سپاری، سرعت خوبی پیدا کرده؛ با تشکیل این نهاد مدنی، مردم در تصمیم‌گیری‌ها نقش مهم‌تری ایفا خواهند کرد.

وی از اعلام فراخوان شکل‌گیری خانه‌های فرهنگ مشارکتی هم خبر داد و گفت: درصدد هستیم با همکاری شهرداری‌های مناطق، نسبت به شکل‌گیری خانه‌های فرهنگ مشارکتی در نقاط مختلف شهر به‌ویژه مناطق کم‌برخوردار از فضای فرهنگی، اقدام کنیم.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

    منبع خبر

    شهرداری کرمان

    شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

      نظرات