عملیات آتش نشانان و تیم های امداد و نجات آتش نشانان در هفته ای که گذشت/ آتش نشانی رشت

عملیات آتش نشانان و تیم های امداد و نجات آتش نشانان در هفته ای که گذشت/ آتش نشانی رشت

85 عملیات اطفای آتش سوزی، بروز حادثه و ارایه خدمات ایمنی در شهر رشت

125 رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، آتش نشانان و تیم های امداد و نجات در هفته نخست خرداد 99 در 34 مورد اطفای آتش سوزی، 17 حادثه و 34 مورد ارایه خدمات ایمنی در شهر رشت حضور داشتند.

شهرام مومنی رییس سازمان آتش نشانی رشت با توجه به حوادث رخ داده شده درهفته گذشته به شدت وزش باد حوالی ساعت 21 شنبه 3 خرداد 99 اشاره کرد و افزود: امداد رسانی در 5 مورد سقوط درخت،4 مورد عملیات ایمن سازی بعلت سقوط نمای ساختمان، یک مورد سقوط سقف آپارتمان پنج طبقه در مسکن مهر، چندین مورد عملیات ایمن سازی بواسطه سقوط کابل برق انجام گرفت که این حوادث موجب آسیب رساندن به چند خودروی سواری و چند تن از شهروند شد.

وی ضمن اشاره به پوشش 8 مورد حریق منزل مسکونی 3 مورد حریق تجاری و 20 مورد آتش سوزی علفزار و ضایعات، ادامه داد: آتش گرفتن منزل مسکونی در علی آباد رشت که علت آن در دست بررسی است با تلاش آتش نشانان مهار شد که خوشبختانه با توجه به شدت آتش سوزی این حریق گسترشی نداشت.

سرپرست سازمان آتش نشانی رشت به حادثه سقوط کابین آسانسور در ساختمان در حال احداث اشاره کرد و گفت: این حادثه موجبات محبوس شدن کارگر 44 ساله را فراهم نمود که با توجه به شدت حادثه خوشبختانه فرد تنها از ناحیه لگن دچار مصدومیت شد.

وی به نجات کودک 21ماهه محبوس شده در خودرو اشاره کرد و تاکید داشت: این حادثه که به شدت مادر و کودک را دچار استرس و بی تابی کرده بود؛ سریعا با عملیات رها سازی آتش نشانان پایان گرفت که بدین واسطه با توجه به اینکه سالیانه بازیگوشی و کنجکاوی کودکانه برای کشف جذابیت های خودرو؛ مصادف با بسیاری از حوادث است به والدین توصیه می شود نسبت به این مهم هوشیار تر باشند.

همین گزارش حاکی است: سازمان آتش نشانی رشت هم اینک با 14 ایستگاه آتش نشانی که 3 ایستگاه آن در مرکز شهر" میدان صیقلان-بازار-استاد سرا" مستقر است در حال خدمت رسانی به شهروندان می باشد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات