ایزدی:بیکاری ارمغان تاریک ۱۸۰ حلقه چاهِ غیزانیه

ایزدی:بیکاری ارمغان تاریک ۱۸۰ حلقه چاهِ غیزانیه

عضو شورای شهر اهواز گفت: علی‌رغم اینکه در غیزانیه ۱۸۰ حلقه چاه نفت وجود دارد و برای ساکنین منطقه آلودگی‌های متعدد زیست محیطی به وجود آورده است اما بیکاری به جوانان ارث رسیده است.
محمدرضا ایزدی، رئیس کمیسیون تحقیق، نظارت و بازرسی شورای شهر اهواز پس از بازدید از منطقه غیزانیه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: اهالی این منطقه یکی از ولایی‌ترین و شریف‌ترین شهروندان خوزستان می‌باشند که متاسفانه محرومیت‌های زیادی را متحمل شده‌اند.

وی افزود: علی‌رغم اینکه در غیزانیه ۱۸۰ حلقه چاه نفت وجود دارد و برای ساکنین منطقه آلودگی‌های متعدد زیست محیطی به وجود آورده است اما بیکاری به جوانان آنان ارث رسیده است.

این عضو شورای شهر اهواز عنوان کرد: بزرگان، مسوولان و اهالی منطقه غیزانیه سالیان سال است که مشکلاتشان را ازجمله نداشتن آب شرب، جاده و امکانات رفاهی که از نیاز‌های اولیه و ضروری مردم می‌باشد را به مسوولان منعکس کرده‌اند اما متاسفانه مدیران مربوطه نسبت به رفع مشکلات غیزانیه کم لطفی و کوتاهی کردند.

وی افزود: اهالی شریف و غیور غیزانیه از وعده‌های بدون نتیجه خسته شده‌اند و از مسوولان فقط عمل میخواهند نه وعده‌های توخالی.

ایزدی بیان کرد: آیا مسوولان حاضر هستند حتی برای یک روز مانند اهالی غیزانیه در این شرایط زندگی کنند، مردم این منطقه تشنه خدمت مسوولان هستند و این همه محرومیت برای غیزانیه در شان مسئولان نیست.

وی با تاکید بر اینکه بهتر است توسط شرکت‌ها و سازمان،ها، پویش کمک مومنانه به منطقه محروم غیزانیه شکل بگیرد گفت: باید یادآوری کرد که مردم غیزانیه همیشه در خط مقدم انقلاب و رهبری قرار داشته و دارند و هیچ دشمن و مزدوری نمیتواند ارادت مردم این منطقه به نظام مقدس جمهوری اسلامی، آرمان،های امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب را خدشه‌دار کند.

مشکلی با نظام نداریم

در ادامه این بازدید یکی از شیوخ بزرگ غیزانیه نیز در رابطه با مشکلات اخیر این منطقه عنوان کرد: همه اهالی این منطقه از محبین اهل بیت (ع) و از طرفداران نظام و رهبری هستند.

شیخ مهدی مجدم افزود : مردم منطقه غیزانیه هیچ مشکلی با نظام ندارند ولی از ‌بی‌مهری‌ها و بی‌تدبیری مسوولان دولتی خسته شده‌اند.

شیخ روستای غیزانیه بیان کرد: مسوولان و اهالی غیزانیه بارها مشکلاتشان را به مسوولان ارشد منتقل کرده‌اند اما اسفناک است که مدیران برای حل مشکلات قدمی بر نداشتند.

وی افزود: عامل همه مصیبت‌های مردم منطقه نفت است چرا که نفت فلاکت را به اهالی غیزانیه تحمیل کرده است.

وی افزود: شرکت نفت علی‌رغم اینکه برای جوانان بیکار منطقه کاری نکرده است تازه باعث نابودی تنها منبع درآمدی آنان یعنی کشاورزی و دامداری نیز شده است و تنها درخواست اهالی از دلسوزان نظام این است که به داد مردم مظلوم غیزانیه برسند.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر اهواز

    منبع خبر

    شورای شهر اهواز

    شورای شهر اهواز یک شورای شهر در شهر اهواز می باشد

      نظرات