شهردار یاسوج: درصورت واگذاری زمین کارخانه بازیفات زباله یاسوج راه اندازی می شود

شهردار یاسوج: درصورت واگذاری زمین کارخانه بازیفات زباله یاسوج راه اندازی می شود

نشست مشترک مسئولان شهرداری یاسوج با مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد با موضوع رفع معارضات زمین اجرای طرح کارخانه بازیافت زباله در دشتروم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، در این نشست مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری کهگیلویه وبویراحمد، گفت: این اداره تلاش می‌کند تا در جهت رفع این مشکل در زمینه ایجاد کارخانه بازیافت زباله با دستگاه‌های ذیربط همکاری کند.

حکمتیان اصل با اشاره به دفن زباله در مناطق جنگلی گفت: شهر یاسوج از لحاظ موقعیت جغرافیایی از یک سمت کوه و از طرف دیگر باوسعت بسیار زیاد پوشش گیاهی ومرتعی قرار دارد وباتوجه به شرایط حفظ پوشش گیاهی وجلوگیری از نفوذ شیرابه به سفره‌های زیرزمینی حمایت و همکاری همه جانبه اداره کل منابع طبیعی استان در بحث برون رفت از معضل زباله در منطقه دوپشته دشتروم و عدم تأیید شیوه فعلی دفن پسماند در مراتع همکاری لازم را انجام خواهیم داد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد، گفت: باتوجه به شرایط فعلی دفن وزباله ها وامکان نفوذ شیرابه‌ها به سطح آبهای زیر زمینی سلامت مردم در معرض خطر قرار می‌گیرد وما هرچه سریعتر همکاری لازم دراین خصوص را با دستگاهای مرتبط خواهیم داشت.

شهردار یاسوج نیز با بیان اینکه پسماند بخشی از زندگی انسان‌هاست، گفت: باید جمع آوری و دفن صحیح آن برای همه قشرهای جامعه دارای اهمیت ویژه‌ای باشد.

نستهن مقدم اظهار داشت: روزانه به طور میانگین در شهر یاسوج حدود 140 تن زباله تولید که بخشی از آن در طبیعت رها می‌شود.

وی گفت: امکان تملک زمین برای شهرداری یاسوج به منظور دفن زباله فراهم نیست و پیمانکار نیز تا زمانی که زمین واگذار نشده سرمایه گذاری نمی‌کند.

مقدم بیان کرد: واگذاری منطقه «دوپشته» دشتروم بویراحمد برای دفن زباله‌های شهر یاسوج تا مراحل مطلوبی پیش رفته سرمایه گذار آمادگی کامل را دارد تا کارخانه بازیافت زباله را در این منطقه راه اندازی کند و از اداره کل منابع طبیعی انتظار می‌رود زمین به مقدار لازم در اختیار شهرداری قرار دهد تا هرچه سریعتر زباله‌ها موجود در آب‌های زیر زمینی نفوذ نکند و سلامت مردم در معرض خطر قرار نگیرد

شهردار یاسوج عنوان کرد: به منظور دفن زباله‌های عفونی یاسوج با یک شرکت بخش خصوصی رایزنی شده و با اختصاص چهار هکتار زمین سایت مخصوص تبدیل زباله‌های عفونی به بی خطر از سوی این شرکت ایجاد می‌شود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یاسوج

    منبع خبر

    شهرداری یاسوج

    شهرداری یاسوج یک شهرداری در شهر یاسوج می باشد

      نظرات