آغاز فعالیت ستاد آموزش...

رئیس سازمان ‌فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با بیان اینکه سایر نهادهای مرتبط باید نقش خود را در زمینه آموزش عمومی جدی بگیرند، گفت: ستاد آموزش شهروندی شهرداری یزد فعالیت خود را با رویکرد کم تحرکی یزدی‌ها در این شهر میراث جهانی آغاز کرد.

عباس ملازینلی با بیان اینکه طبق آمارهای در دسترس شهروندان یزدی‌ها جزو کم تحرک ترین‌ها در کشور هستند، اظهار کرد: به همین دلیل ستاد آموزش شهروندی شهرداری یزد که در سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری مستقر است، فعالیت‌های خود را در این زمینه آغاز کرده تا سهمی بسزایی در آموزش و در نهایت بهبود این آمار ایفا کند.

رئیس سازمان ‌فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با بیان اینکه در حال حاضر آموزش مؤثر به شهروندان امری سخت و نیازمند بهره‌گیری از متخصصان حوزه‌های علوم انسانی و اجتماعی است، افزود: با بررسی‌های انجام شده در نظر داریم مبحث مضرات کم تحرکی و لزوم تحرک بیشتر را با استفاده از کاریکاتور و پویانمایی به شهروندان آموزش دهیم.

ملازینلی تبلیغات محیطی جذاب در سطح شهر را یکی دیگر از ابزارهای آموزشی این موضوع دانست و گفت: با تشکیل جلسات بارش فکری متعدد با حضور افراد صاحب نظر به جملات تاثیر گذار رسیده ایم که با تلفیق این جملات به کاریکاتورهای جذاب بزودی تبلیغات شهری در این خصوص آغاز می‌شود.

وی تاکید کرد: شهرداری یزد تلاش می‌کند رسالت‌های آموزشی خود را در شهر ایفا کند اما آنچه مشخص است اینکه سایر نهاد مرتبط در این حوزه نیز باید نقش خود را در زمینه آموزش عموم مردم اجرا کنند.

رئیس سازمان ‌فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با بیان اینکه شهر یزد می‌بایست از همه جهات دارای شایستگی‌های شهری در سطح شهری ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو باشد، گفت: توجه به همه ابعاد و شاخص‌های شهرنشینی یکی از وظایف شهرداری و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری است و تلاش شده تا در این مسیر با حساسیت بیشتری قدم برداشته شود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یزد

  منبع خبر

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد یک شهرداری در شهر یزد می باشد

   نظرات