عملیات علاج بخشی دریچه رأس تخلیه کننده تحتانی سد تهم زنجان...

عملیات علاج بخشی دریچه رأس تخلیه کننده تحتانی سد تهم زنجان با تلاش بی وقفه و شبانه روزی و خلق ایده های مختلف مهندسی، از قبیل طراحی و ساخت دوربین زیرآبی به منظور انجام عملیات ویدئومتری و شناسایی مشکل ایجاد شده، در نهایت با ساخت سکوی شناور و تجهیز آن به جرثقیلهای دستی و همکاری صمیمانه و شجاعانه تیم غواصی وزارت نیرو در غرب کشور، مستقر در شرکت برق منطقه ای زنجان، بلافاصله مشکل مذکور رفع، و با قراردادن دریچه بر روی ریل و مسیر اصلی، دریچه به بیرون از دریاچه منتقل گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان،سد تهم با حجم 84 میلیون متر مکعب یکی از مهمترین منابع تأمین آب شهر زنجان می باشد و به همین دلیل هر گونه اختلال در سیستم های تأسیسات وابسته به سد می تواند مشکلاتی را برای اهداف سد به وجود آورد. لذا انجام مانورهای دوره ای و عملیات سرویس و نگهداری از اولویتهای بهره برداری این سد می باشد.

این گزارش حاکی است،در آخرین مانور انجام شده در تاریخ 8/9/98 ، دریچه رأس تخلیه کننده تحتانی سد تهم با وزن 10 تن و ابعاد 0.6×3.3×3 متر، از ریل خارج شده و در عمق حدود 12 متری از سطح دریاچه سد با برخورد به مانع، متوقف گردید.

در همین رابطه، با تقدیم لوح سپاس توسط مدیر عامل شرکت آب منطقه ای زنجان از زحمات تیم غواصی قدردانی شد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای زنجان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای زنجان

    شركت آب منطقه‌ای زنجان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات