خروجی سد زاینده رود از 12 تا 15 خرداد کاهش می یاید

خروجی سد زاینده رود از 12 تا 15 خرداد کاهش می یاید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان، یازدهم خردادماه، مهندس حسن ساسانی اظهار کرد: توزیع آب کشاورزی از 12 تا 15 خردادماه به اتمام می رسد و خروجی سد زاینده رود کاهش می یابد.

وی با تأکید بر این که توزیع آب کشاورزی از پاییز سال گذشته آغاز شده بود ،  ادامه داد: در حال حاضر حجم مخزن سد زاینده رود 617 میلیمتر مکعب، ورودی آن 102 مترمکعب برثانیه و خروجی آن به سمت تالاب گاوخونی 108 مترمکعب برثانیه است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان درخصوص میزان بارش ها در ایستگاه شاخص زاینده رود تصریح کرد: از ابتدای مهرماه جاری تاکنون در ایستگاه چلگرد یک هزار و 170 میلیمتر بارش ثبت شده که این مقدار درسال گذشته دو هزار و 124 میلیمتر و در مقایسه با بلندمدت در همین بازه زمانی یک هزار و 351 میلیمتر بوده است که نسبت به سال گذشته با 45 درصد کاهش و نسبت به متوسط بلند مدت با 13 درصد کاهش بارش همراه است.

وی با اشاره بر افزایش مصرف آب به علت شیوع ویروس کرونا در ماه های اخیر توصیه کرد: انتظار می رود که  با مصرف بهینه آب در تمام بخش ها نسبت به این کالای باارزش مسئولانه اقدام شود تا برای تامین آب شرب و بهداشت در تابستان با مشکل کمبود آب مواجه نشویم.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات