شعار سال جاری با عنوان جهش تولید شعار هوشمندانه ای است

وزیر نیرو در مراسم افتتاح سد مخزنی سیاهو سربیشه، اظهار داشت: شعار سال جاری با عنوان جهش تولید شعار هوشمندانه ای است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی،" رضا اردکانیان" صبح امروز در مراسم افتتاح سد مخزنی سیاهو سربیشه، اظهار داشت: در پویش #الف_ ب_ ایران ،علاوه برافتتاح سد سیاهو، آبرسانی و تامین آب 15 روستا درسطح استان و نیز شروع عملیات اجرایی نیروگاه بادی 50 مگاواتی منطقه سربیشه با  مجموع سرمایه گذاری 1224 میلیارد تومان ،از دیگر طرح های پویش هر هفته -الف -ب –ایران در استان خراسان جنوبی می باشد.
وی، با بیان اینکه شعار سال جاری با عنوان جهش تولید شعار هوشمندانه ای است ،افزود: عنوان جهش تولید به این معنا است که نباید دور موتور پیشرفت کشور کند بلکه باید تندتر شود.
وزیر نیرو بیان کرد: سال گذشته ۲۲۷ پروژه آب و برق در ۳۱ استان کشور با اعتبار ۳۳ هزار میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری رسیده است.
اردکانیان عنوان کرد: امسال بنا داریم ۲۵۰ پروژه آب و برق با سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد تومان در سطح کشور به بهره برداری برسانیم.
وی گفت: امسال بنا داریم در پویش #الف_ ب_ ایران علاوه بر ساخت و سازها در بخش ساز و کارها نیز فعالیت داشته باشیم.
اردکانیان اظهار داشت: طرح هایی که امروز افتتاح و کلنگ زنی میشود نقش اساسی در توسعه استان خراسان جنوبی خواهد داشت.
وی خاط نشان کرد: خراسان جنوبی اولین استانی بود که سند توسعه سازگاری با کم آبی را تدوین کرد و به تصویب رسیده است.
وزیر نیرو گفت: فرصت های زیادی برای پیشبرد طرح های سازگاری با کم آبی داریم اما در ساختار اداری و حکمرانی مشکلاتی در دو بخش سیستم متمرکز و سیستم بخشی سازمانهای ستادی وجود دارد که باعث میشود از فرصتها کمتر استفاده شود.
اردکانیان با بیان اینکه استانداران نقش بسیار مهم برای استفاده از فرصتها دارند، گفت: استانداران به عنوان نمایندگان عالی دولت می توانتد در سازمانها به عنوان افراد بین بخشی عمل کنند.
وی تاکید کرد: باید مناطق مرزی به عنوان ویترین کشور از توسعه و رونق برخوردار باشد و جهت ماندگاری مردم در روستاها در مناطق مرزی شغل ایجاد شود.
وی عنوان کرد: طرح های متعددی برای پایداری آب در کشور داریم که یکی تامین آب از دریا است و اقدامات خوبی تا کنون در این خصوص انجام شده است.
وزیر نیرو گفت: از پروژه سد سیاهو ۵۰۰ هکتار اراضی کشاورزی آبیاری و باعث ایجاد شغل خوبی در منطقه خواهد شد.
اردکانیان اظهار داشت: سد سیاهو چهل و یکمین سد مخزنی کشور از سال ۹۲ در دولت تدبیر و امید است که افتتاح میشود و تا نمیه اول سال ۱۴۰۰ تعداد سدهای مخزنی کشور به ۵۲ سد خواهد رسید.
وی خاطرنشان کرد: تا پایان دولت ۱۳۰ هزار هکتار شبکه های آبیاری زهکشی در کشور به بهره برداری میرسد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی

    شركت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات