تداوم فعالیت ها برای لوله گذاری یازده کیلومتر از پروژه طرح...

نماینده مجری طرح آبرسانی به نمین و عنبران از تداوم فعالیت ها برای لوله گذاری یازده کیلومتر از پروژه طرح آبرسانی نمین و عنبران خبر داد.

مهندس حسن کروبیان با بیان اینکه طرح آبرسانی نمین و عنبران با هدف تامین آب شرب مطمئن و پایدار شهرستان نمین و ۵ روستا‌ی مجتمع وحدت با نیاز آبی 167 لیتر در ثانیه تا افق 1425 به طول ۲۱کیلومتردر حال اجراست گفت: فاز اول این طرح به طول ۱۰ کیلومتر انجام شده و در حال بهره‌برداری می باشد.

وی افزود: لوله های مصرفی در این پروژه از 250 تا 500 میلی‌متر متغیر است و مخزن ذخیره 2 هزار و 500 متر مکعبی که به وسلیه 2 باب ایستگاه پمپاژ با ظرفیت ۱۶۷ لیتر درثانیه که توسط 4 حلقه چاه تامین می ­شود.

مهندس کروبیان تصریح کرد: با تلاش و جدیت شرکت آب منطقه‌ای اردبیل و پیمانکار و مشاور طرح  ۱۰ کیلومتر از۲۱ کیلومتر طول پروژه با رعایت دستورالعمل­ های بهداشتی در ایام کرونا در حال اجرا می باشد از فعالیت‌های اجرا شده در این ارتباط نیز می‌توان به اتمام 5 کیلومتر ازاین خط لوله و اتمام بتن ریزی دیوارهای مخزن ۵۰۰ متر مکعبی و پمپاژ ۱۶۷ لیتر در ثانیه اشاره کرد و نیز ۶ کیلومتر لوله‌ی خریداری شده و در طی ۱۵ روز آینده وارد کارگاه خواهد شد که امید است اجرای آن نیز تا اوسط شهریور ماه به پایان برسد .

نماینده مجری طرح آبرسانی به نمین و عنبران گفت: برای بهره­ برداری اضطراری از این طرح ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که اخیراً مبلغ ۶۰ میلیارد ریال با تلاش و پیگیری تخصیص داده شده است و امید است مابقی اعتبارات نیز تخصیص یابد.

لازم به ذکر است طبق برآورد به عمل آمده مبلغ 700 میلیارد ریال اعتبار برای اتمام کل پروژه و تامین آب شرب مطمئن و پایدار شهرستان نمین و شهر عنبران نیاز است.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات