اسامی راه یافتگان به دومین جشنواره ملی داستان "آب" اعلام شد

اسامی راه یافتگان به دومین جشنواره ملی داستان "آب" اعلام شد

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، سلمان باهنر با بیان این مطلب  اظهار کرد: استقبال از جشنواره‌های موضوعی داستان نویسی در دنیا کمتر از جشنواره های بدون موضوع و آزاد است؛ اما استقبال خوب از دومین جشنواره داستان "آب" نشان می‌دهد این موضوع توانسته با توجه به حساسیت های آبی کشور در مسیر و جایگاه مطلوب باشد و مورد توجه نویسندگان قرار بگیرد.
او با اشاره به این‌که اعضای هیأت انتخاب جشنواره در حال حاضر مشغول غربالگری داستان‌ها هستند،‌ افزود: پس از بررسی تمامی آثار رسیده برگزیده‌های اولیه در بخش های مختلف داستان و ناداستان، بزرگسال و کودک و نوجوان معرفی خواهند شد.
دبیر هنری دومین دوره جشنواره ملی داستان "آب" درباره  نحوه و معیارهای داوری آثار در بخش‌های مختلف، تشریح کرد: با توجه به این که هدف این جشنواره ايجاد مفهومي براي بازنمايي تصوير وضعیت منابع آب ایران در قالبي ادبي است ، در آثار منتخب آب بايد نقشي محوري داشته باشد، به اين معنا که داستان‌های با مؤلفه هاي وضعیت منابع آب و نقش آب در اولویت انتخاب هستند .
باهنر خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم به زودی اسامی صد اثر راه یافته به دور بعدی را اعلام نماییم .
او به تنوع قابل توجه ترکیب شرکت‌کنندگان در این جشنواره اشاره کرد و گفت: این جشنواره با گسترش دایره مخاطبان خود به تمامی فارسی زبانان دنیا ، هیچ گونه محدودیتی برای دریافت آثار قائل نشد و در هر دو دوره پذیرای آثاری از نویسندگان فارسی‌زبان ساکن دیگر کشورها شده‌ایم و امسال هم شرکت‌کنندگانی از کشورهای آمریکا، کانادا ، افغانستان و ... داشته‌ایم. باهنر افزود: استقبال شرکت‌کنندگان از استان‌های مختلف ایران نیز حائز توجه بوده است .
دبیر هنری دومین دوره جشنواره ملی داستان  "آب" خاطر نشان کرد : آنالیز جغرافیای آثار ارسالی به زودی منتشر خواهد شد .
باهنر خاطر نشان کرد: اسامی راه یافتگان در سایت شرکت آب منطقه ای اصفهان با آدرس http://www. esrw.ir در بخش اطلاعیه ، سمینار ، جشنواره منتشر شده است.
این نویسنده در پایان گفت: امیدواریم بعد از برگزاری اختتامیه آثار رسیده را همانند سال گذشته در قالب کتاب به چاپ برسانیم تا در تاریخ آب کشور ثبت شود .
شایان ذکر است فراخوان دومین جشنواره ملی داستان آب در دی ماه 98 منتشر شد و مهلت ارسال آثار تا پایان اردیبهشت ماه 1399 تمدید شد .


لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات