وزير نيرو در آيين بهره برداري از واحد بخار نيروگاه ...

به گزارش پايگاه خبري توانير ،، "رضا اردكانيان" روز پنجشنبه در آيين بهره برداري از واحد شماره يك بخش بخار نيروگاه سيكل تركيبي عسلويه كه به صورت ويدئو كنفرانسي با حضور رييس جمهوري و در چارچوب ششمين هفته از پويش #هرهفته_الف_ب_ايران صورت گرفت، با اشاره به بهره برداري از سه واحد نيروگاهي در شهرهاي پرند، خرم آباد و عسلويه از زمان شروع پويش امسال در ماه ارديبهشت تاكنون افزود: در اين سال ها (دولت تدبير و اميد) هر سال 40 هزار ميليارد تومان در صنعت برق كشور از منابع دولتي و خصوصي سرمايه گذاري شده است.
وي با بيان اين كه دستاوردهاي ما علاوه بر افزايش ظرفيت نصب شده، در بخش كاهش تلفات نيز چشمگير است، گفت: سال گذشته موفق شديم تلفات شبكه توزيع برق كشور را تك رقمي كرده و براي نخستين بار در تاريخ صنعت برق كشور به 9. 76 درصد رسيد.
اردكانيان افزود: اين در حالي است كه نسبت به سال ماقبل آن فقط توانستيم هفت دهم درصد تلفات را كاهش دهيم كه معادل 500 ميليون متر مكعب صرفه جويي در گاز مصرفي نيروگاه ها، كاهش انتشار حدود يك ميليون تن دي اكسيد كربن در هواي كشور و صرفه جويي 240 ميليون يورو در احداث نيروگاه جديد بود و چنانچه كاهش پيدا نمي كرد نياز به ظرفيت نصب شده بيشتري داشتيم.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات