مردم حافظ اصلی محیط زیست هستند/ تملک 700 هکتار از باغات و زمینهای اطراف شهر با هدف حفظ محیط زیست

مردم حافظ اصلی محیط زیست هستند/ تملک 700 هکتار از باغات و زمینهای اطراف شهر با هدف حفظ محیط زیست

شهردار ارومیه گفت: با اختصاص یک چهارم بودجه هرسال نسبت به تملک باغات محدوده و گاهاً خارج از محدوده با هدف حفظ محیط زیست اقدام می شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛ محمد حضرت پور صبح امروز با حضور در برنامه زنده رادیویی شهریمیز با تبریک آغاز هفته محیط زیست، بیان کرد:  نقطه عطف در حفظ محیط زیست بر عهده خود ماست و نباید از دیگران در این خصوص استمداد کرد چرا که عدم دقت در حفظ محیط زیست منجر به بروز خسارت های جبران ناپذیری و تهدید حیات زندگی بشر می شود.

وی با بیان اینکه درحفظ محیط زیست باید توجه ویژه ای به خرج داد، عنوان کرد:  اگر محیط زیست نباشد امکان زیست برای مردم هم وجود نخواهد داشت.

شهردار ارومیه ، شهر را موجود زنده خواند و گفت: همواره الگوهای ناهماهنگ و نامتوازن درحوزه شهرسازی وجود دارد و متاسفانه متخصصان حوزه شهرسازی یک الگو مشخصی برای توسعه شهر معرفی نکرده اند و این که آیا شهر بصورت افقی و یا عمودی توسعه کند و در صورت توسعه با هر کدام از این آیتم ها ، شهر با چه مشکلاتی در آینده مواجه می شود.

وی با اشاره به توسعه فضای سبز و اینکه سرانه فضای سبز در شهر از قبل استانداردها تعریف شده تامین شده است، بیان کرد: شهرداری ارومیه در طول چند سال گذشته با اختصاص یک چهارم بودجه هرسال نسبت به تملک باغات محدوده و حتی خارج از محدوده با هدف محیط زیست و جهت جلوگیری از تخریب، تفکیک های غیر مجاز و حفظ آن اقدام کرده است.
حضرت پور ادامه داد: 30 هکتار در منطقه حاجی پیرلو، 8 هکتار جاده دریا، 2 هکتار تاناکورا،50 هکتار در منطقه امیریه، 16 هکتار در جانوسلو، 8 هکتار در سعدی، 10 هکتار در گلشهر، 200 هکتار در میرآباد و شهرک والدین شاهد جهت حفظ محیط زیست و جلوگیری از تخریب باغات و تفکیک زمین های اطراف شهر خریداری شده است.

شهردار ارومیه عنوان کرد: با وجود اقدامات شهرداری و سایر دستگاه های اجرایی در جهت حفظ باغات شهر ارومیه همچنان شاهد تخریب باغات در سایه عدم دقت در حفظ محیط زیست و تفکیک های غیر مجاز و ساخت واحدهای مسکونی هستیم که این مهم حیات زندگی بشر را در آینده نه چندان دور تهدید می کند.

وی افزود: در طول سالیان گذشته 26 هزار واحد مسکونی در محدوده باغات ارومیه شکل گرفته است که باید در جهت حفظ باغ شهر ارومیه با مشارکت همگان از تفکیک های غیر مجاز جلوگیری کرد چرا که اینها آینده محیط زیست را نابود خواهد کرد و در سایه این اقدامات روزی می شود که بشر در یک کویر زندگی کرده و حسرت یک درخت و فضای سبز را می خورد.

حضرت پور عنوان کرد: تمام توان مدیریت شهری ارومیه در طول چند سال گذشته براین معطوف شده است که باغات شهر ارومیه را حفظ و از تفکیک های غیر مجاز جلوگیری کند و اما حافظ اصلی محیط زیست مردم است و این مردم هستند که در حفظ و نگه داری محیط زیست کوشا باشند.

وی با اشاره به حفظ باغات شهر ارومیه و عدم قطع درختان ، اظهار کرد: شهرداری ارومیه طی این سالها هرگز مجوز تخریب باغات و قطع درختان را صادر نکرده و حتی یک درخت را هم را قطع نکرده است چرا که حفظ درختان در سطح شهر از وظایف مدیریت شهری است و 700 هکتار توسط شهرداری برای نسل های آینده نگه می دارد.
شهردار ارومیه خاطرنشان کرد: تخریب باغات می تواند همانند خشکی دریا زندگی ما را به مخاطره بیندازد و از این رو همه باید نگهبان برای محیط زیست باشیم.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ارومیه

  منبع خبر

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه یک شهرداری در شهر ارومیه می باشد

   نظرات