پیاده‌سازی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات در شهرداری مشهد

پیاده‌سازی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات در شهرداری مشهد

 پیاده‌سازی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات در شهرداری مشهد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان صبح امروز در جلسه افتتاحیه «سیستم مدیریت امنیت اطلاعات» با اعلام این خبر اظهار کرد: با هدف ارتقای سطح امنیت اطلاعات و نیز استقرار فرایندی جامع برای نظارت و کنترل دقیق و مطمئن داده‌ها، سیستم ISMS در این سازمان استقرار خواهد یافت و در صدد کسب استاندارد مربوطه در این حوزه هستیم.
وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، فرایند پیاده‌سازی این سیستم از خردادماه جاری آغاز خواهد شد و تا پایان سال جاری به تکامل می‌رسد. همچنین ممیزی لازم جهت اخذ استاندارد ISO ۲۷۰۰۱ در این خصوص، پس از آن صورت خواهد گرفت.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد با اشاره به تجربه قبلی سازمان فاوا در ارتباط با این سیستم بیان کرد: باید توجه داشت که از تمرکز بر امور زائد و بروکراتیک در این زمینه پرهیز شود و به دنبال دستاوردهایی مفید و متناسب با مقتضیات سازمان باشیم تا نتیجه کار، صرفا دریافت یک استاندارد ISO نبوده، بلکه پاسخگویی به نیازهای سازمان در حوزه امنیت اطلاعات و کارایی این فرایند مورد نظر باشد.
رجائیان با تاکید بر نگاه کل‌نگر در این زمینه خاطرنشان کرد: با توجه به ارائه سرویس‌های سازمان فاوا به سایر بخش‌های شهرداری مشهد و نیز شهروندان و تعامل میان این اضلاع، از تمرکز بر نیاز داخلی این سازمان و نگاه جزیره‌ای در این خصوص پرهیز می‌کنیم و نیازهای کل شهرداری در حوزه امنیت اطلاعات را در نظر خواهیم داشت.
وی با اشاره به خط‌مشی سازمان در این زمینه، اضافه کرد: ایجاد، نگهداری و ارتقای زیرساخت‌های مناسب و ایمن ذخیره، نگهداری و انتقال داده، حفظ کارایی زیرساخت‌های ذخیره، توسعه و بهبود برنامه‌های مناسب و ایمن پردازش و بهنگام‌سازی داده‌ها، محافظت از سرمایه‌های اطلاعاتی سازمان و مشتریان در خصوص محرمانگی و دسترس‌پذیری، کاهش حوادث امنیت اطلاعات و بهکارگیری روش مناسب برای مقابله با آن، ارتقای سطح رضایت مشتریان و کارکنان و... ازجمله رئوس اصلی خط‌مشی سازمان در حوزه مدیریت امنیت اطلاعات است.
گفتنی است که در پایان این جلسه با امضای سند مربوطه، اجرای فرایند پیاده‌‎سازی سیستم ISMS در سازمان فاوا شهرداری مشهد به طور رسمی آغاز شد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات