سالروز قیام خونین 15 خرداد تسلیت باد

سالروز قیام خونین 15 خرداد تسلیت باد

به گزارش روابط عمومی شهرداری طالقان، متن پیام به شرح ذیل می باشد:

باسمه تعالی

السلام علیک یا روح الله

۱۴خردادماه، سالروز رحلت جانسوز بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران بار دیگر فرا میرسد و آرمانهای بلند آن مرد الهی و مطهر، همچون خورشیدی در آسمان جانها تلالو می گیرد. حضرت امام خمینی(ره) به اسلام عزت بخشيد و پرچم قرآن را در جهان به اهتزاز درآورد، ملت ايران را از اسارت بيگانگان نجات داد و به آنان غرور و خودباوري عطا نمود.

بي ترديد فقدان آن عبد صالح خدا برای ملت قدرشناس ايران همواره ضايعه ای جبران ناپذير بوده و خواهد بود.

نهضت امام خمینی(ره)، اسلام ناب محمدی (ص) را که به فراموشی سپرده شده بود حیات دوباره ای در جهان داد و زمینه رهایی و بیداری مستضعفان و مسلمانان را در مقابل استکبار جهانی محقق ساخت .

امام خمينی(ره) با سلوک علمـی و عملی خويش به ما قدرت نقد و جسارت در برابر ستم بخشيد؛ جفاها ديد اما با ثبات قدم، روشنگری و تبيين راه درست و نادرست، گام در راه امام آزادگان آقا ابا عبدالله الحسين(ع) گذاشت تا رهروانش نه با اکراه بلکه با اختيار، مسير فردوس برين در پیش گيرند.

قيام پانزدهم قيام حق طلباني بود كه فرياد آزادي و آزادي خواهي سرداده بودند و به عنوان نقطه آغازين قيام ملت شريف ايران عليه حكومت مستبد طاغوت تلقی می شود و به عنوان الگویی برای آزادگان جهان شناخته می شود.

سالگرد ارتحال ملكوتي شفیق دلها، موسس حكومت دينی و مردم سالار، حضرت امام خميني(ره) و سالگرد شهیدان ِ فاجعه قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ را به مردم شهید پرور و انقلابی شهرستان طالقان تسليت مي گويیم. راهشان مستدام و پر رهرو باد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری طالقان

  منبع خبر

  شهرداری طالقان

  شهرداری طالقان

  شهرداری طالقان یک شهرداری در شهر طالقان می باشد

   نظرات