با لایروبی و بازگشایی رودخانه تالار عرض متوسط رودخانه از 25 متر به...

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران آقای مهندس سیروس نیری معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای مازندران گفت : با لایروبی و بازگشایی رودخانه تالار عرض متوسط رودخانه در محدوده روستای ملاکلا وبرج خیل از 25 متر به 65 متر رسید .

وی با اشاره به خسارات سیل سال گذشته در این بازه از جمله تخریب پل ارتباطی و آبگرفتگی و تخریب منازل مسکونی تصریح کرد : برای ایمن سازی منازل  مسکونی و اراضی کشاورزی دایک حفاظتی به طول بیش از ٦کیلومتر در سواحل چپ و راست رودخانه احداث شده است .

نیری افزود: جهت اجرای این پروژه بیش از یک ونیم میلیون متر مکعب حجم مصالح (گل و لای ) از بستر رودخانه  خارج شد و بیش از   ١٥٠٠اصله درخت مرکبات که توسط متصرفین در بستر رودخانه کاشته شده بود قطع گردید که در نتیجه با اقدامات مذکور ظرفیت آبگذری رودخانه از حدود١٦٠متر مکعب در ثانیه به حدود ٢٧٠متر مکعب در ثانیه افزایش یافت .

معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای مازندران با قدردانی از مساعدت و همراهی دستگاه قضایی و نیروی انتظامی و حمایت مقامات شهرستانی از جمله فرماندار گفت : در این پروژه ٣٠هکتار  از بستر تصرف شده آزاد شد .

ایشان در پایان با اشاره به اجرای پروژه های گسترده لایروبی و ساماندهی در استان گفت: استان مازندران دارای 7هزار کیلومتر رودخانه بوده که حدود 900 کیلومتر آن به هنگام وقوع سیل خطرپذیر و نیاز به لایروبی و ساماندهی دارد که در طی یک سال گذشته بیش از 250 کیلومتر از رودخانه های استان لایروبی و ساماندهی شده اند که این امر رضایت مردم و ذینفعان را در پی داشته است.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای مازندران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای مازندران

    شركت آب منطقه‌ای مازندران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات