رفع مشکل کمی و کیفی آب شرب شهرضا

رفع مشکل کمی و کیفی آب شرب شهرضا

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان گفت: با حفر وتجهیز چاه ها و ساماندهی چشمه ها  تا حدودی مشکل کمی و کیفی آب شرب شهرضا برطرف شد.

مهندس هاشم امینی  افزود: در حال حاضر آب شرب شهرستان  شهرضا  و۲۱ روستای تحت پوشش آن  از طریق ۴۰ حلقه چاه تامین می شود .

وی با اشاره به تامین آب شرب شهرستان شهرضا اعلام کرد: هم اکنون با بهره مندی از  ۲۰ حلقه چاه با دبی ۳۲۰ لیتر در ثانیه، آب شرب حدود ۱۶۰ هزار نفر جمعیت شهرستان شهرضا تامین می گردد، این درحالیست که در تابستان سال گذشته در زمان پیک مصرف، به منظور تامین پایدار آب  مشترکین با کمبود ۱۰۰ لیتر در ثانیه مواجه بودیم.

رئیس هیات مدیره شرکت آبفا استان اصفهان با اشاره به رفع مشکل کم آبی در شهرستان شهرضا گفت: با حفر ۳ حلقه چاه در محله محمدیه، سروستان و اسلام آباد با دبی بیش از ۶۰ لیتر در ثانیه، به زودی تا حدودی مشکل کم آبی شهرستان حل می شود .

وی پیرامون چگونگی تامین آب شرب روستاهای توابع شهرستان شهرضا اعلام کرد: در حال حاضر ۲۱ روستا تحت پوشش آبفا شهرضا قرار دارد که آب شرب این روستاها از طریق ۲۰ حلقه چاه و یک دهنه چشمه تامین می شود .

مهندس هاشم امینی با تاکید بر ارتقا کیفیت آب شرب شهرضا تصریح کرد: در دو  مخزن هزار مترمکعبی اختلاط آب چاه های سمیرم با چاه امیر کبیر و دیگر چاه ها  صورت می گیرد و این امر منجر به افزایش کیفیت آب شرب بسیاری از مناطق شهرضا، از جمله شهرک امیر کبیر و محله خمینی آباد شده است.

وی ادامه داد: علاوه بر ارتقاءکیفیت آب شرب، توزیع عادلانه آب نیز در دستور کار قرار دارد و این امر مهم با نصب شیرهای فشار شکن ،اصلاح خطوط فرسوده و پایش فشار شبکه، انجام می گیرد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان  با تاکید بر اصلاح خطوط فرسوده آب تصریح کرد: در سال گذشته در شهرضا و منظریه اصلاح و توسعه بیش از ۱۰ کیلومتر شبکه آب ، در دستور کار قرار گرفت و همچنین بیش از ۲۰ کیلومتر از خطوط فرسوده آب روستاهای توابع این شهرستان اصلاح و بازسازی گردید.

مهندس هاشم امینی  یکی از اهداف یکپارچه سازی شرکت های آبفا شهری و روستایی را ارتقای ارائه خدمات به روستاییان دانست و گفت: در حال حاضر مجتمع روستایی زیارتگاه با ۴ روستای قوام آباد، ماران، ولندان و زیارتگاه ، مجتمع روستایی سولار با ۴ روستای سولار، دهک ،مسینه و بوان  و مجتمع روستایی میرآباد در قالب ۳ روستای مقصود بیک ، باغ سرخ و میرآباد، از خدمات شرکت آبفا بهره مند می شوند، این در حالیست که به منظور ارائه خدمات مطلوب تر مقرر گردید این ۳ مجتمع روستایی تبدیل به یک مجتمع ۱۳ روستایی در جنوب شهرضا شود.

وی افزود: هم اکنون آب شرب مجتمع زیارتگاه از طریق یک چاه با دومخزن، آب شرب مجتمع سولار از طریق یک مخزن و دو حلقه چاه و آب شرب مجتمع روستایی میرآباد با یک مخزن و یک حلقه چاه تامین می گردد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان با اشاره به جمعیت تحت پوشش خدمات آبفا در شهرستان شهرضا اعلام کرد:در حال حاضر۵۳ هزار انشعاب آب به جمعیت ۱۳۵ هزار نفری شهری شهرضا واگذار شده است و ۷ هزار و ۸۰۰ انشعاب آب به  جمعیت ۱۴ هزارنفری روستاییان در این منطقه واگذار گردیده است.


لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان

  شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان

  شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان یک شرکت در شهر اصفهان می باشد

   نظرات