مجموعه مدیریت شهری قزوین از پروژه های ترافیکی انسان محور شهروندان استقبال می کند

مجموعه مدیریت شهری قزوین از پروژه های ترافیکی انسان محور شهروندان استقبال می کند

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین؛ زرآبادی پور ضمن گرامیداشت هفته محیط زیست تصریح کرد: در سال های اخیر، در کنار توسعه شبکه معابر سواره مرکزی و ایجاد تقاطع های غیرهمسطح و تاکید بر محورهای ترانزیتی و شریانی، انسان محور بودن پروژه های شهری در اولویت قرار گرفته، از این رو مجموعه سازمان های این معاونت، رویکرد استفاده از دوچرخه و پیاده محوری را در دستور کار خود قرار داده است.

این مقام مسئول با تاکید بر تاثیر استفاده از دوچرخه در سلامت جسم و روح شهروندان و پاکیزگی هوا، گفت: از جمله پروژه های مهم این معاونت، احداث مسیرهای ایمن دوچرخه در معابر سطح شهر است که تاکنون بیش از 50 کیلومتر آن به بهره برداری رسیده است.

وی با بیان این که مجموعه مدیریت شهری با ایجاد زیرساخت های لازم شهروندان را به استفاده از حمل و نقل پاک ترغیب می کند، افزود: تاکنون 37 درصد طول معابر سطح شهر قزوین با مسیرهای دوچرخه به هم متصل شده اند که این پروژه تا پوشش کامل شهر با مسیرهای ایمن دوچرخه سواری ادامه خواهد داشت.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری با بیان این که احداث مسیرهای پیاده روی در دستور کار این معاونت قرار دارد، اظهار کرد: قزوین با توجه به بافت فرهنگی، ترکیب جمعیتی و پیشینه تاریخی که دارد، قابلیت پیاده محوری را دارد، از این رو پروژه های ایمن سازی پیاده روها و ایجاد مسیرهای پیاده روی بخش زیادی از فعالیت های سازمان های این معاونت را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: همچنین ایمن سازی و مناسب سازی معابر برای عابران پیاده در راستای ترویج فرهنگ پیاده محوری، در سطح شهر انجام می شود.

این مقام مسئول با تاکید بر اهمیت سلامت فنی خودروها و در کاهش آلودگی هوا و تخریب محیط زیست، گفت: مرکز معاینه فنی شهرداری قزوین، در راستای ارتقای سلامت خودروها، از سال 85 تاکنون به ارائه خدمت به شهروندان می پردازد.

وی یادآور شد: به منظور تکریم ارباب رجوع و به دلیل فاصله گذاری اجتماعی، نوبت دهی اینترنتی این مرکز نیز راه اندازی شده است.

زرآبادی پور تاکید کرد: مجموعه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین با رصد روزانه شهر، پروژه های سلامت محور و انسان محور را تعریف می کند و در این راه از پروژه های پیشنهادی شهروندان نیز استقبال می کند.

پایان پیام.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات