دیدار فرمانده نیروی انتظامی استان با مدیرعامل شرکت آب منطقه ای...

سردار رحیم جهانبخش، فرمانده نیروی انتظامی استان با مهندس اسماعیل افشاری مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان و جمعی از معاونین و مدیران این شرکت دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان،مهندس افشاری ضمن عرض خیرمقدم و خداقوت به میهمانان،به تشریح وضعیت منابع آبی استان پرداخت و گفت:تا دو سال پیش با خشکسالی مواجه بودیم ولی با بارشهای دوسال اخیر بارقه امیدی ایجاد شده که امیدواریم در صورت استمرار آن ، دشت های استان احیاء شوند و از افت تراز آبهای زیرزمینی استان که در برخی نقاط به 15 متر نیز میرسد،جلوگیری گردد.

وی، تصریح کرد:هم اکنون جهت تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی، استفاده کنندگان را تفکیک کرده ایم تا آنهایی که جهت امرار معاش مصرف دارند،از سود جویان جدا شوند و دانه درشت ها شناسایی و مصرف غیرمجازشان متوقف گردد تا حقی از کسی ضایع نگردد.

افشاری،در ادامه سخنان خود افزود:برخورد با سوء استفاده کنندگان منابع آبی، بدون همکاری و همیاری نیروهای خدوم انتظامی میسر نخواهد شد.

در ادامه ،سردار جهانبخش با اشاره به الزام مدیریت مصرف آب توسط جهادکشاورزی اظهارداشت:درصدسهم کشاورزی در این استان بالاست و باید با دیدگاههای راهبردی، برنامه هایی با چشم انداز 3 ساله توسط جهادکشاورزی تدوین گردد تا کشاورزان بتدریج به اصلاح الگوی کشت و آبیاری نوین روی آورند

جهانبخش،گفت:نقش آب منطقه ای سلبی است و برای ایفای نقش ایجابی هم بودجه ای ندارد، لذا بهتر است با همکاری جهادکشاورزی، مدیریت مصرف آب صورت گیرد تا تبعات اجتماعی انسداد چاههای غیرمجاز کاهش یابد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای زنجان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای زنجان

    شركت آب منطقه‌ای زنجان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات