اطلاعیه مهم/آغاز به کار مجدد سامانه های خدمات غیر حضوری سازمان

اطلاعیه مهم/آغاز به کار مجدد سامانه های خدمات غیر حضوری سازمان

قابل توجه کلیه اعضا و کارفرمایان محترم؛


با عنایت به توسعه فرآیند ها و دامنه خدمات غیر حضوری سازمان و تداوم شرایط محدودیتهای بلند مدت ناشی از بروز و شیوع ویروس کرونا ، بدیهی بود که می بایست به موازات این امر ، زیرساختهای سخت افزاری سازمان نیز ارتقا و بهبود می یافت کما اینکه به جهت تحمیل بار فوق العاده در روز های اخیر، سرورهای اختصاصی سازمان در بخش هایی دچار نقایصی شده بودند و  بیم آن می رفت تا در صورت ادامه شرایط موجود اطلاعات اعضای محترم سازمان دچار خدشه گردد.

بر این اساس هیات مدیره سازمان که از پیش از این نیز با جدیت پیگیر به روز رسانی سیستم سخت افزاری سرورهای سازمان بود ناچار به منظور حفاظت از اطلاعات حرفه ای اعضای محترم، تصمیم به توقف بارگذاری سرورها و اقدام فوری نسبت به تهیه تجهیزات مکمل این سیستم گرفت.

البته بدیهی است توقف ضروری سرورهای سازمان در روز های گذشته، موجب بروز زحماتی برای جمعی از اعضا و مراجعان سازمان گردید، که  هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز ، در کمال خضوع بابت مشکلات  بوجود آمده ، از کلیه اعضا و کارفرمایان محترمی که در اثر عدم دریافت مناسب خدمات به هر نحوی با مشکل مواجه گردیده اند ، پوزش می طلبد.


در این مسیر هیات مدیره سازمان با وقوف بر اهمیت حفظ و نگهداری اطلاعات و داده های سازمان ، با برگزاری جلسات فوق العاده ، نسبت به بررسی همه جانبه موضوع و انتخاب تامین کننده واجد صلاحیت در اسرع وقت اقدام نمود و خوشبختانه با اهتمام و همدلی، تامین سخت افزار مورد نیاز دراسرع وقت انجام گرفت و خدمات الکترونیکی سازمان مجدداٌ راه اندازی گردید.


خوشبختانه با بهینه سازی انجام گرفته در سرورهای سازمان ،  مرکز داده‌ سازمان ( DATA CENTER ) ارتقا یافته و با آخرین تکنولوژی های ذخیره سازی اطلاعات ، تجهیز گردیده است. این اقدام از این منظر که منطبق بر نیازهای سخت افزاری چند سال آینده سازمان می باشد ، رویکردی راهبردری در زمینه خدمات الکترونیک سازمان است که نتایج مثبت آن به مرور برای کاربران سیستم ملموس خواهد بود.


از مزایای سیستم ارتقا یافته می توان به موارد زیر اشاره کرد:


افزایش سرعت، کارآیی و عملکرد سامانه به صورت آنلاین و آفلاین

•       برخط بودن دایمی سرور های سازمان حتی در صورت خرابی یکی از سرورها

•قابلیت توسعه سامانه بدون نیاز به تغییرات سخت افزاری

پیش بینی ذخیره سازی برای حداقل ۵ سال اینده


البته قابل ذکر است، فرآیند تکمیل و راه اندازی کامل مرکز داده سازمان ، نیازمند یک بازه زمانی حداقل ۱۰ روزه می باشد ، اما به منظور صیانت از حقوق حرفه ای اعضای محترم و پیشگیری از مشکلات بیشتر ، از روز دوشنبه ۱۳۹۹/۰۲/۲۶ ، کلیه فعالیت‌های سازمان به روال عادی قبل بازگشته تا ارایه خدمات غیرحضوری واحدها میسر گردد .


این در حالی است که  بطور همزمان ، ارتقای سیستم سخت افزاری نیز در حال انجام می باشد. لذا توجه کلیه کاربران محترم را به موارد زیر جلب می نماییم :


۱ - در طی چند روز آینده و  تا زمان تکمیل نهایی سیستم ، بروز خطاهای نرم افزاری و یا دسترسی به خدمات و یا کارتابل الکترونیکی ، قابل پیش بینی میباشد. لذا به کلیه اعضا و کارفرمایان محترم توصیه می گردد در صورت مواجه شدن با چنین مشکلاتی، صبور بوده و در ساعات دیگر ، مجددا ٌ اقدام نمایند.

۲ - در صورت استمرار مشکل، موضوع را از طریق ارسال تیکت به واحد انفورماتیک منعکس نمایید.

۳ - در ساعات اوج ترافیک شبکه ، ممکن است سرعت سیستم کاهش یافته و عملکرد کندی داشته باشد که با همراهی و شکیبایی اعضای محترم ، به محض تکمیل فرآیند بهینه سازی ، این نقیصه مرتفع خواهد گردید.


مجددا از صبر و همراهی شما در این مسیر سپاسگزاریم.

لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    منبع خبر

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز یک انجمن در شهر کرج می باشد

    نظرات