هوشمندسازی تجهیزات ایمنی و آتش‌نشانی شهر/ بازار تبریز به سنسورهای هوشمند اطفاء حریف مجهز می‌شود

هوشمندسازی تجهیزات ایمنی و آتش‌نشانی شهر/ بازار تبریز به سنسورهای هوشمند اطفاء حریف مجهز می‌شود

به گزارش شهریار، علیرضا زبردست در گفتگویی با اعلام مطلب فوق اظهار کرد: هوشمندسازی تجهیزات ایمنی شهر و تجهیز بازار تبریزبه دوربین هوشمند و در آینده به سنسورهای هوشمند اطفاء حریق، جانمایی علمی ایستگاه‌های آتش‌نشانی، طرح سبک‌سازی ایستگاه‌ها، آرشیو ایمنی و راه‌اندازی ۱۲۵یار برای آموزش‌های شهروندی به صورت الکترونیک از جمله اقدامات این سازمان است.

او با اشاره به تجهیزات ایمنی دو کلانشهر تبریز و قم خاطرنشان کرد: نمی‌خواهم مقایسه‌ای بین تبریز و قم داشته باشم، ولی در بحث مقایسه کلانشهر ۱ میلیون هشتصد هزار نفری تبریز با  کلانشهر یک میلیون و چهارصد هزار نفری قم، می‌بینیم که در تبریز ۱۰۰ دستگاه تنفسی داریم و در شهر قم ۵۰۰ دستگاه وجود  دارد.

سرپرست سازمان آتش‌نشانی یادآور شد: ۲۳ ایستگاه آتش‌نشانی داریم که ۲۲ ایستگاه آن فعال بوده و ۷۰۰ نفر آتش‌نشان در این ایستگاه‌ مشغول به خدمت هستند ولی بایستی به نسبت سرعت زمانی باید ۳۷ ایستگاه داشتیم.

او شیوع بیماری کرونا را عاملی برای عدم جذب بودجه و راهبرد اهداف سازمان معرفی کرده و افزود: شیوع کرونا و  فقدان مرحوم مهندس قلیزاده موجب شد که نتوانیم بودجه مد نظر خود را ارائه و مصوب کرده و ناوگان آتش نشانی را تجهیز کنیم.

زبردست در پایان صحبت‌های خود از تمامی اعضای شورای شهر خواست تا بر اساس تجربه و تخصصی که دارند، کمک‌حال سازمان آتش‌نشانی شهرداری تبریز باشند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات