توزیع اعتبار سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مدارس  تا دوهفته آینده

توزیع اعتبار سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مدارس تا دوهفته آینده

http://www.bananews.irرییس سازمان نوسازی،‌ توسعه و تجهیز مدارس کشور، گفت: امسال ۴۵ درصد از اعتبارات استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی تخصیص یافته و بزودی در اختیار استان‌های قرار می‌گیرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مرتضی رییسی در گفت‌وگو با ایسنا،‌ گفت: امسال ردیف اعتباری ویژه‌ای در قانون بودجه سال ۹۰ به صورت اختصاصی برای استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مدارس تخصیص یافته است.

وی با بیان اینکه مبلغ اعتبار این بخش در سال جاری حدود ۲۴ میلیارد تومان است، گفت: تا دو هفته آینده توزیع اعتبارات استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مدارس آغاز می‌شود و استان‌ها‌ی مختلف می‌توانند براساس بافت روستایی و شهری نسبت به تهیه، تعمیر و استانداردسازی بخاری‌های مدارس اقدام کنند.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال مشکلی در زمینه سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی مدارس وجود ندارد از تخصیص ۴۵ درصد از کل اعتبارات این بخش خبرداد.

به گفته رییسی سال گذشته از حدود ۲۴ میلیارد تومان استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مدارس تنها ۵۰ درصد آن تخصیص یافته بود.

رییسی در پایان خاطرنشان کرد: استان‌ها موظف هستند پس از دریافت اعتبارات خود نسبت به استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی اعم از تعمیر موتورخانه‌های شهری و یا تهیه بخاری نفتی استاندارد برای روستاها اقدام کنند و قبل از آغاز فصل سرما و بارش برف مدارس را به سیستم‌های استاندارد مناسب تجهیز کنیم.

 

 

    نظرات